logo

Samsun’a gelen Turizm Bakanı Taşar, Lâdik Akdağ’ın turizme açılacağını söyledi…Akdağ, Bakanlar Kurulunda… 2 Haziran 2002 Pazar

Samsun’a gelen Turizm Bakanı Taşar, Lâdik Akdağ’ın turizme açılacağını söyledi…Akdağ, Bakanlar Kurulunda… 2 Haziran 2002  Pazar

Turizm Bakanı Mustafa Taşar, çeşitli ziyaretlerde bulunmak ve turizmle ilgili sorunları görüşmek üzere Samsun’a geldi.
Taşar, ilk olarak Vali Muammer Güler’i ziyaret etti.

“Seçimin faydası olmaz”
Koalisyonu teşkil eden liderlerin yaptıkları toplantıda seçimin zamanında yapılacağı yönünde açıklamaların olduğunu belirten Taşar, “Benim 20 yıllık siyasi tecrübeme göre seçimler zamanında yapılmalıdır.”
Taşar ve beraberindekiler daha sonra turizmle ilgili kurum, kuruluş ve işletmecileri temsilcileri ile Büyük Samsun Oteli’nde düzenlenen toplantıya katıldı.
Turizm Bakanı Mustafa Taşar, Lâdik Akdağ’ın turizm merkezi ilan edilmesi için önümüzdeki günlerde Bakanlar Kurulu’na başvuracakları müjdesini verdi.
Başkan Binici’nin Vezirköprü Savunması
Samsun Büyük Otel’de Turizm Bakanı Mustafa Taşar’ın toplantısında, Samsun’un çeşitli yerleri ele alınınca, ilçemiz Belediye Başkanı Suat Binici de, Vezirköprü’nün turizm bakımından değerlerine değinerek; Vezirköprü’nün şu şekilde savunmasını yaptı.
-Vezirköprü’ye şimdiye kadar hiç Anap’lı bakan gelmedi. Zatıalinizi bekliyoruz.
Vezirköprü’nün Kunduz Ormanları, Altınkaya Baraj gölü yöreleri gibi doğa güzeli yerleri, ayrıca çok sayıda tarihi yerleri var.
Vezirköprü’nün turizme açılması için ilginizi rica ediyoruz.
İzmir’deki Vezirköprülüler Yemeği
İzmir’deki 20 aile de, hemşerilik dayanışmasının güzel örneğini verdi.
Geçtiğimiz Pazar günü İzmir Çiçekli köyü piknik alanında Hakkı Kavşak, Hüseyin Şengün, Mehmet Meral, Suat Çeken’in organizesi ile bir araya gelen 20 aile, Vezirköprü’nün yöresel yemekleri; ve Vezirköprü oyunları ile dikkatleri üzerlerinde topladılar. Emekli öğretmen Aydın Düzgün anıları ve şiirleri ilgi ile izlendi.
Vezirköprülü İzmirliler 8 Haziran’da da Bostanlık’taki “Alibaba-2” adlı Gemi Restoranda buluşacaklar.
Vezirköprü’nün Tarihi Eserleri Samsun’da Sergilendi
Vezirköprü’de tarihi eser koleksiyonu yapan üç koleksiyonerimizin çeşitli tarih dönemlerinden oluşan koleksiyonları, Samsun Arkeoloji Müzesi’nde sergilendi. Müzeler Haftası dolayısıyla açılan sergide Samsun yöresinden toplam on koleksiyonerin eserleri antika severlerin beğenisine sunuldu.
Serginin açılışında konuşan müze müdürü Musa Endoğru, kültür varlıklarının korunmasının her vatandaşın görevi olduğunu vurgulayarak, sergiye katkıda bulunan koleksiyonerlere teşekkür etti.
Kız Meslekte “Yaş Pasta” Yarışması
Vezirköprü’de ilk defa yapılan “yaş pasta” yarışması hanımlar tarafından büyük ilgi gördü.
İlk konuşmayı Kız Meslek Lisesi Müdürü Emine Uluçay yaptı.
Konuşmayı, Kız Meslek Lisesi ‘nin öğrencilerinin step gösterisi izledi.
Kaymakam Şevket Cinbir’in eşi Hayriye Cinbir, Kız Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı İmren Kıvrak, öğrenci velisi Kerziban Erkuş ve Hemşin Pastanesi sahibi Yıldıray Merdamert ve Beslenme öğretmeni Fatma Tuncay’dan oluşan jüriler tarafından pastalar görünüşleri, tatları ve şekillerine göre değerlendirdiler.
Yarışmaya 9 yarışmacı katılmıştı. Yarışmacılardan 1.’ye tost makinesi, 2.’ye ütü, 3.’ye saç kurutma makinesi verildi.
1.Latife Şener, 2.Seher Bozoğlu, 3.Esra Çelebi seçildiler.

Share
195 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?