logo

Samsun’a İkinci Tıp Fakültesi Kuruldu

Samsun’a İkinci  Tıp Fakültesi Kuruldu

19 Mayıs Üniversitesinden sonra, 2018 yılında Samsun’da kurulmuş olan Samsun Üniversitesi’ne Cumhurbaşkanı Erdoğan imzasıyla Tıp Fakültesi kuruldu.

Konu ilgili olarak açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile Samsun Üniversitesi bünyesinde tıp fakültesi kurulması kararının Resmi Gazete’de yayımlanmasına ilişkin, “Samsun’a ikinci tıp fakültesi kurulması sağlık şehri kimliğine katkı sunacak.” dedi.

Karardan duydukları memnuniyeti ifade eden AK Parti Samsun Milletvekili Çiğden Karaaslan, “Samsun’a ikinci tıp fakültesinin kurulmasıyla birlikte şehir yeni kazanımlar elde edeceği bir sürece girmiştir. Samsun milletvekilleri olarak şehrin her alanda gelişimini destekleyecek çalışmalarda bulunuyoruz, Samsun’u Türkiye’nin parlayan yıldızlarından yapma hedefiyle yoğun bir mesai ortaya koyuyoruz. Yarım asra yakın süredir hizmet veren Ondokuz Mayıs Üniversitemiz ve 2018 yılında kurulan Samsun Üniversitemiz kısa zamanda akademik katkısının yanında şehrimizin her yönden gelişimine destek sunmaktadır.” İfadelerine yer verdi.
Samsun Üniversitesi bünyesinde açılan yeni bölümlerin kentin yükseköğretimdeki kalitesini daha da artıracağına işaret eden Karaaslan; “Samsun Üniversitemizin, büyüme hedefleri doğrultusunda planladığı yeni fakülte, yüksekokul, bölüm ve programların açılması için gerekli çalışmalar sürmektedir.
Bizlerde tüm sürecin takipçisi olduk. Öğrencilerimiz, üniversitelerimiz ve hemşehrilerimiz için el birliğiyle ve ortak akılla çalışmaya devam ediyoruz. Samsun Üniversitesi Tıp Fakültesinin Ondokuz Mayıs Üniversitemizin bu alandaki tecrübesinden faydalanarak örnek bir iş birliği ortaya koyacağına, Samsun’un sağlık şehri kimliğine de önümüzdeki dönemde katkı sunacak önemli bir adım olduğuna inanıyorum.” Şeklinde açıklama yaptı.
Öte yandan karardan duydukları memnuniyeti sosyal medya hesabında da belirten AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan; “Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın takdirleriyle Samsun Üniversitemiz bünyesinde Tıp Fakültesi kurulması hakkındaki Karar bugünkü Resmî Gazete’de yayımlandı. Samsun’umuza kazandırılan 2. Tıp Fakültesi hayırlı olsun.” Dedi.

Share
338 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?