logo

“Samsun’da 2 bin 900 lira ödediğim işleme Ankara’da 350 lira ödedim” diyen Mehmet Akdoğan soruyor Özel Hastane soygununa kim dur diyecek?

“Samsun’da 2 bin 900 lira ödediğim işleme Ankara’da 350 lira ödedim” diyen Mehmet Akdoğan soruyor Özel Hastane soygununa kim dur diyecek?

İlçemizde Mehmet Akdoğan’ın kalp rahatsızlığı nedeniyle Havza’ya giderek başladığı öyküsü ibretlik oldu.
Vezirköprü’de geçirdiği kalp rahatsızlığı nedeniyle bir dizi operasyon geçiren Mehmet Akdoğan, Samsun’da kaldığı özel hastanede kendisinden yüksek ücret alındığını iddia etti.
Mehmet Akdoğan, Samsun’da eksik tedavi gördüğünü bu sebeple Ankara’ya gittiğini ve burada neredeyse aynı işlemlerin uygulanmasına rağmen 7 kat ücret alındığını söyledi.
Mehmet Akdoğan başından geçenleri şöyle anlattı:

Vezirköprü’de rahatsızlandım, kalp rahatsızlığı olduğu için Havza Devlet Hastanesi’ne gittim. Buradan acil olarak beni Samsun Eğitim Araştırma Hastanesi’ne gönderdiler. Burada yer olmadığı belirtilerek Medical Park hastanesine gönderildim. O gece hastanede yattım. Ertesi gün anjiyo yapılarak 2 damarıma stant takıldı. Bize hastane şirketi tarafından çıkarılan fatura 2 bin 990 lirayı ödedik. Acil olarak gittiğimiz hastanede bu kadar ücret ödemememiz gerektiğini söyledik, ama hizmet bedeli olduğunu söylediler. Dedi.
Ankara’ya gittim
Rahatsızlığının devam etmesi üzerine Ankara’ya gittiğini söyleyen Mehmet Akdoğan:

Burada başka bir özel hastanede 3 damarımın tıkalı olduğunu ama sadece ikisine stant takıldığını öğrendim. Yeniden anjiyo yapıldı ve diğer damarıma stant takılarak, 3 balon yapıldı. 1 gece yoğun bakımda, bir gece de serviste yattım. Girişte alınan muayene ücreti 50 liradan sonra diğer işlemler için 355 lira ücret ödedim.
Samsun’da ödediğim ücretle Ankara’daki ücret arasındaki farkı görünce gözlerime inanamadım. Samsun’da resmen soyulduk.
Acil bir hasta olarak başımdan geçenleri anlattım. Bu paraları ödeyecek gücümüz olmasaydı ne olacaktı? Bu soyguna kim dur diyecek? Dedi.

Share
135 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?