logo

“Samsun’daki yatırımların bitmesi için 18 yıl gerek, Demirel iktidarı ülkeyi anarşi ortamına sokmuştur.” Samsun Fuarını Devlet Bakanı Açtı 4 Temmuz 1971 Pazar

“Samsun’daki yatırımların bitmesi için 18 yıl gerek, Demirel iktidarı ülkeyi anarşi ortamına sokmuştur.” Samsun Fuarını Devlet Bakanı Açtı 4 Temmuz 1971 Pazar

Samsun fuarını, önemli açıklamalar yaparak Devlet Bakanı Atilla Karaosmanoğlu açmış, fuarda bir konuşma yapan kurucusu ve İçişleri Bakanı Hamdi Ömeroğlu da fuarın (Karadeniz 19 Mayıs Fuarı) ismini değiştirilmesini yermişti.
Ömeroğlu sıcaktan fenalaştığı için fuarı gezememiştir. Bakanlar saat 18’de Ankara’ya dönmüşlerdir.
Son günlerin beklenen ekonomik yönden açıklaması, Devlet Bakanı Atilla Karaosmanoğlu tarafından yapılmıştır.
Bakan, eski Demirel iktidarının Türkiye’nin ekonomik dengesini bozduğunu, zamların o zamandan hazırlandığını, anarşit ortama fırsat verdiğini söylemiş, Samsun’a 4 Milyarlık yapılacak yatırımlar için bu yıla 212 milyon konduğunu, bu gidişle başlanan yatırımların 18 yılda biteceğini söylemiştir.
Ekonomik bozukluk düzelmezse, siyasi bozukluk düzelemez) demiştir.

Halkoyunları birincisi Lâdik’te
Vezirköprü Çamlıca Köyü Samsun’da Çılgınca Alkışlandı
Gözlerimiz yaşardı; Vezirköprü halk oyunları yarışması birincisi Çamlıca köyü Lâdik’te, sin-sini oynarken çılgınca alkışlanırken…
Davuldan çıkan namelere ayak uyduruşları, en ince figürleri sahnede gösterişleri ile hak ettiler bu mert ve asil Çamlıca’lılar alkışları…
Vezirköprü Akşam Kız Sanat Okulu Başarılı Bir Sergi Açtı
Vezirköprü Akşam Kız Sanat Okulu bu yıl başarılı bir sergi açtı.
Okul müdiresi Kadriye Yılmazel’in okul çalışmalarını anlatan kısa konuşmasını takiben Adil Yazar tarafından açılan sergiyi okul binasını dolduran davetliler çok beğendiler.
Ekmeklerden Şikâyetler Çoğaldı
Gazetemize gelen birçok okuyucumuz ekmeklerden şikâyet etmekte, pahalanmasına rağmen kalitesinin çok bozulduğundan yakınmaktadırlar.
Özel Çekiliş 50 Bin Lira
İş Bankası Vezirköprü Şubesi Açıldı
1 Temmuz Perşembe günü Samsun’da Samsun iç turizmini etkileyecek Samsun fuarı açılırken, Vezirköprü’ye de İş Bankası şube açıyordu.
Havza ve Samsun İş Bankası müdürlerinin de bulunduğu törende Kaymakam v. Adil Yazar, (ilçemize İş Bankası şubesi açanlara) teşekkür ederek bankayı açmıştır.
Memurlar Kulübü Yeni Yönetimi Kuruldu
Memurlar kulübü başkanlığına Kazım İşler, başkanvekilliğine Ziya Seyhan, muhasipliğe Hayati İvgen, üyeliklere Mehmet Meral, Enver Koç, İbrahim Muştalı, İbrahim Martin getirilmişlerdir.
Vezirköprü Lisesi’nin Çalışkan ve Örnek Öğrencisi Arkadaşını Kurtarırken Boğuldu
Geçtiğimiz Pazar günü ilçemiz kayalı boğazında feci bir kaza olmuş, Lisenin çalışkan öğrencisi Kemal Şahin arkadaşını kurtarırken boğularak ölmüştür.
Sabahtan bisküvi ve çeşitli yiyecekler alarak Kayalıya giden Kemal Şahin ve Hüseyin Madenüz balık tutamayınca, Hüseyin gökgölde yıkanmaya karar vermiş, suya girmiştir.
17-18 yaşlarında yüzme ve kurtarma usulleri bilmeyen iki öğrenci suda mücadele etmişler, göğüsleri tırnak çizikleri içinde kalmışlardır. Mücadele sonucunda Hüseyin Madenüz kurtulmuş, Kemal sularda kaybolmuştur.
Vezirköprü’de Güreş Kulübü Kuruldu
İlçemizde ilk defa bir güreş kulübü kurulmuş, başkanlığına H. Selahattin Tuncer getirilmiştir.
Halk Eğitim Merkezi bünyesinde kurulan güreş kulübü yönetim kuruluna şu üyeler getirilmişlerdir:
Ahmet Beşer, Hayati İvgin, Burhan Varlı, Fehmi Tanıker, Enver Koç, Ömer İpçi… Kulüp Lâle Sineması yanındaki yeri kiralayıp çalışmalara başlayacaktır.

Share
37 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?