logo

Samsun’dan sonra Havza’da da ekmeğe ZAM!

Samsun’dan sonra Havza’da da ekmeğe ZAM!

Geçtiğimiz hafta Samsun’da yapılan ekmek zammı Havza’ya da geldi. Sıra da Vezirköprü var mı?

Yaklaşık iki hafta önce Samsun merkezde 1.50 TL’den satılan 200 gramlık ekmeğin gramajı 230 grama çekilmiş ve fiyatı da bu kapsamda 2 TL’ye yükseltilmişti.
Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Samsun Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hacı Eyüp Güler; “Un fiyatlarının aşırı artmasından dolayı Samsun’da ekmeğe zam yapıldı. SESOB ve fırıncılar olarak hazırız.
Un fiyatları indiği takdirde biz de ekmek fiyatını aşağı çekmeye söz veriyoruz. Yüzde 16 gibi bir zam var. Şu anda simide zam düşünülmüyor. Un fiyatlarına yetişemiyoruz. Un fiyatları her gün 3-5 TL artıyor.
Verdiğimiz zamlı fiyat bile Türkiye’de birçok ilde yılbaşından beri kullanılan fiyatlar. Biz zam kararını sabrettik ve yeni aldık. Un fiyatları arttığı müddetçe bu fiyatlar da bize yeterli olmayacak. Un fiyatlarının altından kalkamıyoruz” ifadelerine yer vermişti.
Bu açıklamanın ardından geçtiğimiz hafta ekmeğe zam yapan bir ilçede komşu ilçemiz Havza oldu.
Havza 25 Mayıs Gazetesi’nin haberine göre, Samsun merkezde olduğu gibi ekmeğin gramajı artırılarak 200 gramı 1.50TL’den satılan ekmek, 230 grama yükseltildi ve fiyatı 2 TL oldu.

Share
11 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?