logo

Samsunum-3 Seferlerine Başlıyor

Samsunum-3 Seferlerine  Başlıyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nce Koronavirüs salgını göz önünde bulundurularak Mart ayından bu yana durdurulan gemiler seferlerine başladı.
3 adet olarak hizmet veren Samsunum-1, Samsunum-2 ve Samsunum-3 gemilerinin önümüzdeki günlerde seferlerine başlayacağı ifade edildi.
Bu kapsamda Sahil yolu mevkisinde yer alan Samsunum-1, Ayvacık’ta hizmet veren Samsunum-2 ve Vezirköprü’de halkın hizmetine sunulan Samsunum-3 gemileri, salgın nedeniyle sosyal mesafe ve maske kuralı dikkate alınarak yeniden hizmete sunuldu.
Öğrenildiğine göre ise Samsunum-1 gemisi 15.00 ve 18.00 saatleri arasında Doğupark, Batıpark ve Atakum sahillerinde haftanın 7 günü, Samsunum-2 gemisi saat 14.00 ve 16.00’da Ayvacık’ta, Samsunum-3 gemisi ise 13.00, 15.00 ve 17.00 saatlerinde Türkmen Mahallesi ve Oymaağaç Deresi arasında seferlerini yapacak.
İlçemizde bu kapsamda faaliyet gösteren ve 80 kişilik taşıma kapasitesine sahip olan Samsunum-3 gemisi pandemi sürecinde 40 yolcuya hizmet verecek. Bu kapsamda Türkmen Mahallesi’nden başlayan seferler Oymaağaç deresinde son bularak kalkış yaptığı alana geri dönecek.
Bu çerçevede hizmet verecek olan gezi gemisi öğrencilere 15TL, yetişkinlere 20 TL, engelliler ve şehit ailelerine ise ücretsiz olacak. Yolcuların maske takmasının zorunlu olacağı seferler sırasında maskesiz kesinlikle yolcu alınmayacak.

Share
101 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?