logo

SANAT ÇALIŞTAYI SONA ERDİ

SANAT ÇALIŞTAYI SONA ERDİ

İlçe tanıtımına katkı amacıyla düzenlenen ve uluslararası 20 ressamın katıldığı Vezirköprü 1.Sanat Çalıştayı, Vezirköprü Belediyesi Kültür Merkezi’nde yapılan sergi ile sona erdi. Sergi Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ve Vezirköprü Kaymakamı’nın katılımıyla gerçekleştirildi.
Vezirköprü’de gezileri süresince ressamlara eşlik eden Erkan Ulaşır:
1.si düzenlenen Sanat Çalıştayı’nın açılış sergisinde bir araya geldik. Buradan ve ülkemizin çeşitli yerlerinden gelen ressamlarımız Vezirköprü’nün tarihi ve doğal güzelliklerini resmettiler.
Yaklaşık 4-5 gündür Butik Otelin terasında ve ilçemizin değişik yerlerinde atölye çalışmaları yaptılar. Ve güzel tablolar ortaya koydular. Şimdi bu tabloları birlikte gezip göreceğiz.
Bu konuda bize ev sahipliği yapan sanatçılarımıza ev sahipliği yapan Vezirköprü Belediyemize teşekkür edçalışiyoruz. Ayrıca organizasyondaki sanatçıları bir araya getiren Ankara Üniversitesinden Sayın İbrahim Akıncı hocamıza da çok teşekkür ediyoruz. İnşallah bu çalışmanın devamı gelir daha güzel olur.
Ayrıca Ankara’dan bize destek olan Ankara Vezirköprülüler platformuna da çok teşekkür ediyoruz. Dedi.
İbrahim Sadık Edis:
Bu etkinlikteki ilk amacımız Vezirköprü’nün kültürel zenginliklerinin ön plana çıkması ve Vezirköprü’nün her yerinde bunu iyi bir şekilde değerlendirmek. İlçemizde bunu bir adım daha öne çıkarmak.
24-29 Nisan tarihleri arasında bu çalıştayı düzenledik Ayrıca Ankara Vezirköprülüler platformundan da arkadaşımız burada onlarda bu işe öncülük ettiler. Tabi bu ekip çalışması ben bütün sanatçı arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.
Kanyonu, Sarıdibek’i, Tahtaköprü’yü, ilçemizi gördüler. Bu etkinliklerdeki amaç tarihi güzellikleri ortaya çıkarmak. Bu 5 günlük süreçte de hem suluboya, hem de yağlı boya olarak çalışmalarını resme dönüştürdüler.
İnşallah önümüzdeki yıllarda da bu çalışmalarımızı deneyim kazanarak ilçemizi öne çıkarmak. Ben bütün katılımcılara teşekkür ediyorum.
Misafirlerimize de bir hatamız olduysa kusura bakmasınlar bir daha ki dönem daha iyi çalışacağız ödevimize. Tüm emeği geçenlere teşekkürler. Dedi.
Çalıştay’da yer alan sanatçılara Vezirköprü’nün anısına plaket ve hediyeler verildi.

Share
1111 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?

BENZER HABERLER

Anı İnceleme Araştırma
MUHTARLAR DERNEĞİ YÜKSEKOKUL YOLUNDA

MUHTARLAR DERNEĞİ YÜKSEKOKUL YOLUNDA

Anı İnceleme Araştırma
KAYMAKAMLIK SÜT SORUNUNA EL ATTI

KAYMAKAMLIK SÜT SORUNUNA EL ATTI

Anı İnceleme Araştırma
YÜZLERCE ORMAN İŞÇİSİ GREVDE

YÜZLERCE ORMAN İŞÇİSİ GREVDE

Anı İnceleme Araştırma
SORUNLARIMIZ TARTIŞILDI

SORUNLARIMIZ TARTIŞILDI