logo

Sanat Enstitüsü Kayıtları 15 Ekim’e Uzatıldı 5 Ekim 1969 Pazar

Sanat Enstitüsü Kayıtları 15 Ekim’e Uzatıldı 5 Ekim 1969 Pazar

Üç öğretmen tayin edildi, eşyaları geldi fakat açılamıyor
Vezirköprü Sanat Okulu için üç öğretmen tayin edilmişse de, birisi mecburi hizmeti olmadığı için bu tayini kabul etmemiş:
Ben 675 lira ile 200 lira ev icarı vererek geçinemem. Burada ek ücret de olmayacağına göre, tayinimi isteyeceğim, yapmazlarsa istifa edeceğim demiş ayrıca bir de Sanat Enstitüsü Fen grubuna Fevzi Yılmaz Tefsiyeye de Mehmet Orhan atanmışlardır.
Fakat Açılamıyor
Fakat Ortaokulun yeni binasının hatası yüzünden sanat okulu açılamamaktadır. Bilindiği gibi ortaokulun eski binası boşalması için yeni binaya geçmesi gerek. Yeni binanın yapılışını da FEN heyeti kabul etmemiştir.
Yapılırken kontrol edilmeyen binanın millet kesesinden yarım milyondan fazla harcanmasından sonra, ele alınıp bu şekle düşürülmesi eğitimi darbelemektedir.
Sanat Enstitüsüne birkaç tane Havza’dan olmak üzere 57 öğrenci kayıt olmuştur. İlköğretim müdürlüğünce kayıtların uzatılması için yetki istenmiş, 15 Ekim’e kadar kayıtlar devam edeceği için öğrenci adedi de artacaktır. Ayrıca Sanat Enstitülerine liseden belgeli olanların da alınması da ilgiyi artıracaktır.
Tütün skandalı yankıları devam ediyor
Hayret!… Tüccar Bile Tekeli Geçti
Tekel tütün fiyatında destekleme yapacak derler. Fakat, Tekel’in malum skandaldan sonra tütün alımını, verdiği fiyatı inceleyelim. (Ortaya çıkınca açıklayacağız!)
Havza’nın en işlek yerinde kurşun yağmuru
Hakime Kızan Bir Genç Savcıyı Vurdu
Havza’da E.T. adında 19 yaşındaki bir genç, duruşması sırasında hakime sinirlenmiş, daha sonra Cumhuriyet Savcısı Ahmet Seyfettin Erdem’i ilçenin en işlek caddesinde tabanca ile en ağır şekilde yaralamıştır.
Bıçak ve tabanca taşımak, adam yaralamak suçlarından mahkemeye verilen E.T., dün yapılan duruşmasında ceza hakimi Hamza Akal ile münakaşa etmiştir. Mahkemeden sonra yemeğe çıkan hakim ve arkadaşı Cumhuriyet Savcısı Ahmet Seyfettin Erdem’i takip eden E.T., kasabanın en işlek yeri olan Şehit Hasan Aktar Meydanında önlerine çıkmış ve belinden çektiği tabanca ile hakim ve savcıya rastgele ateş etmeye başlamıştır.
Mütecavizin tabancasından çıkan kurşunlar hakimin yanında bulunan ve yeni izinden dönüp göreve başlayan savcı Ahmet Seyfettin Erdem’e isabet ederek ağır şekilde yaralanmasına sebep olmuştur.
Durağan Belediye Başkanı Vurulmadı
Asayişin alabildiğine bozuk olduğu, cinayetlerin birbirini izlediği, çoğunun partizanlık yüzünden güm ışığına çıkması engellendiği yerlerde Teksas gibi tabancalar konuşuyor veya kuşku, endişeler çeşitli söylentileri doğurur.
Durağan Belediye Başkanı vurularak öldürüldü söylentisi çıktı. Fakat çok şükür doğru değildi. Cam takarken A.P. Durağan ilçe başkanı pencereden düşüp yaralanmış, Durağan Belediye Başkanı Fethi Okur’da onu hastaneye götürmüş, söylenti bundan çıkmıştı.
Yeni Kaymakam Atanan Göreve Başladı
İlçemiz Kaymakamlığında bir ay içinde üç Kaymakam görev almıştır. Niyazi Şeker’i İstemihan Talay’ın vekâleten atanması, onu da Bafra Kaymakamlığından vekâleten Rasim Baş’ın verilmesi izlemiştir.
Panayırda Belediye Üç Bin Lira Kâr sağladı
Vezirköprü Belediyesi çok kalabalık panayırından 3 bin lira gibi az bir kâr sağlayabilmiştir.
13.400 lira hasılata karşılık 10.275 lira gideri olmuş, net 3.125 lira kâr sağlanmıştır.
Luna Park biletleri hiçbir resmi merciin mührünü taşımadan satılmıştır.
Göl pazarında siyasi parti konuşmaları hadiseli geçti
Hamit Kiper ile Hüseyin Şengül Kavga Ettiler
Göl pazarında güneşli bir günde ilk anlarda partilerin birbirlerine anlayışlı hareket etmeleri, hatta CHP’nin kendi sırasını bile A.P:’ye verişi karşılıklı olgunluğun bir nişanesi olarak gösterilirken, İlyas Taşan’ın gereksiz çıkışlarından sonra hava elektriklenmiş, A.P.’liler giderken, Hamit Kiper’e İl Genel Meclis Üyesi Hüseyin Şengül; (gitmeyiniz biz sizi dinledik siz de bizi dinleyiniz!) Demiş, münakaşada kalan şöyle bir kavga olmuştur aralarında.
Hamit Kiper: Biz sizi her zaman dinliyoruz. Sen bir kahvecisin.
Şengül: Sen de benim kahveme gazoz getiren gazozcusun!
Durum daha da elektrikleneceği sırada, her iki partinin itidal tarafları sinirli particileri oradan uzaklaştırılmışlardır.

Share
159 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+10 = ?