logo

SASKİ’den Erken Uyarı

SASKİ’den Erken Uyarı

İlçemizde geçtiğimiz haftalarda Vezirköprü Barajı’ndan su deposuna gelen 2000’lik ana boruda arıza oluşmuş ve bu kapsamda ilçeye iki gün boyunca su verilememişti.

Durum konusunda Saski Vezirköprü Şube Müdürlüğü tarafından vatandaşlara herhangi bir bilgilendirme yapılmaması tepkilere neden olmuş ve uzun uğraşlar sonucunda sorun çözülerek ilçeye su verilebilmişti.

Erkenden uyardı

Pazartesi günü SASKİ Vezirköprü Şube Müdürlüğü tarafından Vezirköprü Belediye hoparlöründen yapılan erken bilgilendirmede, “İlçe merkezinde su kesintisini önlemek, en aza indirmek amacıyla ek kaynak çalışması yapılacaktır, çalışma esnasında ilçe merkezinde bugün kısmı su kesintisi yaşanacaktır.” İfadelerine yer verildi.

Edinilen bilgiye göre, yaşanan su kesintilerinin önüne geçmek amacıyla başlatılan çalışma kapsamında Bayram köy sulama göletindeki 2000’lik borunun yanına tedbir amaçlı olarak 400’lük başka bir boru hattının daha ilave edileceği açıklandı.

Yapılan açıklamaya ek olarak, çalışma sırasında kısmi olarak su kesintilerinin yapılabileceği, bağlantının sağlanması sonrasında su yeniden aktif olarak verilecek.

Share
12 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?