logo

Seçim Öncesi Cumhur İttifakı’ndan Vezirköprü’de Son Miting

Seçim Öncesi Cumhur İttifakı’ndan Vezirköprü’de Son Miting

31 Mart yerel seçimlerine sayılı günler kala Cumhur İttifakı partileri AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi Cumhuriyet Meydanında son mitingini düzenledi.

Düzenlenen miting programına AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Cumhur İttifakı Vezirköprü Belediye Başkanı ve Başkan Adayı İbrahim Sadık Edis, AK Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt, MHP Vezirköprü İlçe Başkanı Dursun Gülünay ve vatandaşlar katıldı.

Miting programı AK Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt’un konuşmasıyla başladı. Kurt; “Vezirköprü seçimlere hazır ve bu işi bitirecek. 2001 yılı öncesinden geriye döndüğümüz zaman eğitim anlamında çağ atladık. 2001 yılı öncesinde eğitim anlamında çocuklarımız kitaplarını kendileri alarak temin ediyorlardı. Ancak AK Parti hükümeti döneminden itibaren çocuklarımız okullarına gittiklerinde sınıflarda kitapları onları bekliyor. Eğitimde Vezirköprü Türkiye ortalamasının üzerine çıkmış durumda.

Sağlık alanında baktığımızda, 2001 yılı öncesinde hastalarımız hastanede resin kalıyordu ve kendilerine senet imzalatılıyordu. Ancak bugün hangi hastamız olursa olsun bütün üniversite ve devlet hastaneleri herkese açık. Eskiden SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı ayrımı vardı ve herkes her ilacı alamıyordu. Ama bugün bu ayrım yok ve herkes aynı şekilde eşit olarak ilacını alabiliyor.” Dedi.

Havza-Vezirköprü yolunun bu dönem temelini atarak bitireceğiz diyerek sözlerini sürdüren Kurt; “Hastanemiz konusunda sıkıntılar yaşadık ve bunlar için affınıza sığınıyoruz. Müteahhit’in iflas etmesi, bırakması yüzünden bizlerde üzüldük, sıkıldık ve bunaldık. 2019 yılının dokuzuncu ayında hastanemiz bitecek ve Vezirköprü’ye yakışan güzel bir hastane olacak.” Dedi.

Kurt’un ardından konuşma yapan MHP Vezirköprü İlçe Başkanı Dursun Gülünay ise; “Aylardır anlatıyoruz ve seçimlerden sonra da anlatmaya devam edeceğiz. Cumhur ittifakı bu ülkenin geleceğinin teminatıdır.  Cumhur ittifakı sağduyulu birlikteliğin adıdır.” Dedi.

Vezirköprü Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ise; “Biliyorsunuz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Kenevirde Vezirköprü’yü merkez üssü yapacağız dedi. Gittiği her yerde de Vezirköprü’den bahsediyor. Her fırsatta tüm platformlarda da Vezirköprü’yü gündemden düşürmüyor.

İnşallah biz Vezirköprü’yü şaha kaldıracağız. Keneviri Vezirköprü’de üreteceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Yerinde üretim yerinde istihdam ve yerinde imalat yapılacak. Kenevirin fabrikasını da Vezirköprü’de kuracağız.” İfadelerine yer verdi. Program, MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak, AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu ve AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş’ın konuşmasıyla son buldu.

Share
1195 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?