logo

Seçimden önce %15 indirim yapılan suya %25 ZAM!..

Seçimden önce %15 indirim yapılan suya %25 ZAM!..

Samsun Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) suya zam yaptı.
Vezirköprü’yü de ilgilendiren zam oranlarına göre suya metreküpte %25, sayaç okuma bedellerine ise %150 zam yapıldı.
Geçtiğimiz hafta başında gündeme gelen ve hafta ortasında yapılan Samsun Büyükşehir Belediye Maclisinde oy çokluğu ile alınan kararla suyun metreküpünde %25, sayaç okuma bedelinde ise %150 oranında zam yapılması kabul edildi.
31 Mart yerel seçimlerinden önce suyun metreküpünde %15 indirim yapılmıştı. Ancak geçtiğimiz hafta ciddi oranda zam yapılmış oldu.
SASKİ Genel Müdürü Fatih Yıldız; “2019 fiyatlarına göre güncelleme yapmamız gerekiyordu. Bu tarife fiyat artışı değil, daha çok olması gereken, reel güncel duruma göre fiyat ayarlamasıdır.” Dedi.
Konuyla ilgili olarak konuşan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir; “SASKİ fiyatlarında düzenleme yapıyoruz. Bu fiyatlarla bile Samsun birçok ilden daha ucuz su kullanıyor. İnşallah alınan karar hayırlı olur.” Dedi.
Mustafa Demir, borcunu ödeyemeyen vatandaşın suyunun da kesilmeyeceğini belirtti. Şehit, gazi ve engelli tarifesinde bulunanlardan ise mesken tarifesi üzerinde %50 indirim uygulanacak.
Vezirköprülü ne diyor?
Vezirköprü’de özellikle yaz aylarında düzgün su hizmeti alamadığını iddia eden Vezirköprülüler ise, suya yapılan zammın özelikle kendileri için haksızlık olduğunu düşünüyorlar.
Yaz aylarında olsun, zaman zaman diğer aylarda olsun temiz su kullanamadıklarını ifade eden Vezirköprülüler, yapılan su zammından sonra “Vezirköprü’ye herhalde bir artıma tesisi bu planlamanın içerisindedir” yorumunu yaptılar.

Share
149 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?