logo

Sen İste Yeter Kanser Çeker Gider Projesine Vezirköprü Damgası

Sen İste Yeter Kanser Çeker Gider Projesine Vezirköprü  Damgası

Kanserin de diğer hastalıklar gibi bir hastalık olduğu gerçeğini vurgulamaya çalışarak, ilkokul öğrencileri tarafından büyüklerin sağlıklı kalmaları için kanser tarama merkezlerine yönlendirilmelerini amaçlayan ve bu yıl beşincisi düzenlenen “Sen İste Yeter Kanser Çeker Gider Projesi”ne Vezirköprü’de bulunan okullarımız damgasını vurdu.

İlimizde bulunan 177 ilkokuldan 681 öğrencinin katıldığı proje kapsamında toplamda 3606 kişi tarama merkezlerine yönlendirildi.
İlçemizde bulunan ilkokul öğrencileri tarafından da yoğun katılım sağlanan “Sen İste Yeter Kanser Çeker Gider Projesi” ilkokullar arası yönlendirme yarışmasında toplamda 9 öğrenciye bisiklet, 6 öğrenciye kitap seti, 3 öğretmene tablet ve 3 okula spor seti ödül olarak verilirken ilçemiz okulları, öğretmen ve öğrencileri tarafından alınan dereceler ve kazanılan ödüller şu şekilde sıralandı:
Öğrenciler Arası Yönlendirme Yarışması’nda İl İkincisi olan Mehmet Paşa İlkokulu’ndan Melek Serra Bayram’ İl Üçüncüsü olan Akören İlkokulu’ndan Fahrettin Uzun’a, İl Altıncısı olan Mehmet Paşa İlkokulu öğrencisi Deniz Geyik, İl Yedincisi olan Akören İlkokulu öğrencisi Şerife Naz Gül’e ve İl Dokuzuncusu olan Mezra İlkokulu öğrencisi Mustafa Kartal’a bisiklet hediye edildi.
Bisiklet hediyelerinin yanı sıra yine bu yarışmada İl Onikincisi olarak dereceye giren Oymaağaç İlkokulu öğrencisi Ali Karaipek’e Kitap Seti hediye edildi.
Öğretmenler arasında yapılan yönlendirme yarışmasında ise İl İkinciliğini elde eden Mehmet Paşa İlkokulu öğretmeni, Azmi Elikara’ya ve İl Üçüncüsü olan Akören İlkokulu öğretmeni Elif Atıcı’ya Tablet bilgisayar hediyeleri verildi.
Son kategori olan Okullar Arası Yönlendirme Yarışması’nda dereceye girerek İl Birincisi olan Akören İlkokulu ve İl Üçüncüsü olan Mezra İlkokulu’na Spor Seti hediye edildi.

Share
376 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?