logo

Sesinize güveniyorsanız yarışmaya niye katılmayacaksınız?.. Haftaya Kapaklıeşme’deyiz…Vezirköprü Başpehlivanı Kim Olacak? 12 Ağustos 2001 Pazar

Sesinize güveniyorsanız yarışmaya niye katılmayacaksınız?.. Haftaya Kapaklıeşme’deyiz…Vezirköprü Başpehlivanı Kim Olacak? 12 Ağustos 2001  Pazar

Kunduz Yaylası’ndaki Göl Festivali’nden sonra önümüzdeki hafta da Kapaklıeşme Festivali yapılacak.
Meydanlar dolacak. Tertemiz havası, buz gibi suları ile ormanlı bu köyümüzde bazı tanınmış ses sanatçılarının da yer alacağı verilen haberlere ekleniyor.
Meydanlar coşacak, bir meydanda tanınmış ses sanatçıları ile sesine güvenenler halkı coşturacak. Bir başka meydanda gençler Vezirköprü Başpehlivanı olmak için kıyasıya yarışacaklar. Çalacak davullarla ötecek zurnalarla ilçemizin ünlü pehlivanı Erol Fidan da gelecek. Güreş alanları şenlenirken bir başka alanı da kemençeler şenlendirecek.

Tek Sorumsuzluğu Mahkemeye Verilecek
Tek Samsun bölgesinde, yöneticilerin saat okuma ihalesindeki ihmalleri sıkıntıdaki yurttaşları büsbütün şaşkına çevirmektedir. Bir kısım yurttaşlar da mahkemeye başvuracaklarını söylüyorlar.
Tek ilgilileri, biriken meblağı gelecek aylara taksim edeceği yerde; hepsini bir ödemeye bindirip 60-70 hatta 100 Milyon Lira elektrik faturası göndermektedir.
Hadi Tek Bölge Müdürlüğü vurdumduymaz, sorumsuz…
Enerji Bakanı ve Bakanlık sorumluları da mı görmüyor da duyarsız davranıyorlar.
Kaymakam Cinbir: Esentepe’ye okul lazım:
Belediyenin Kurduğu Kooperatif Konutlarının Temeli Atıldı
Vezirköprü’de 160 ailenin uzun zamandan beri beklediği kooperatif arsalarının temelleri, törenle atıldı.
Hazır beton kamyonları ile atılan temellerin temel demirleri döşenmiş, beton bekliyordu: O da borulardan akmaya başladı.
Kaymakam Cinbir
Kaymakam Cinbir’de konuşmasında:
-Bugün burada temeli atılan 160 konutun aidatlarının çok iyi değerlendirildiği anlaşılıyor. Kentsel sıkıntı olan ilçemize, bu büyük bir hizmet, bir boşluğu da doldurmuş oluyor.
Esentepe’nin okula ihtiyacı var. Okul yeri verilirse, okul yapmaya geliriz. Vezirköprü’ye yatırımlar yer sıkıntısı ile karşılaşıyor.
Kurban kesilerek konutların temeli atıldı.
Bahçeli’ye Sunulan Vezirköprü’nün Sağlık Sorunu
Vezirköprü’deki sağlık sorunları çözümü ilkellikten kurtulamadı.
Tahtaköprü, Sarıdibek, Alanşeyhi ve Öğürlü’den oluşan 10 binden fazla nüfuslu Soruk deresinde; bırakınız doktoru, hemşireyi ebe dahi yok.
Kaymakam Şevket Cinbir, Bahçeli’ye verdiği brifingde ilçemiz için; koruyucu hekimlik, Ana ve Çocuk Sağlığı, çevre sağlığı ile hastanemize 1 göz, 1 Çocuk sağlığı, 1 Nöroloji, 24 pratisyen hekim, 10 rontgen teknisyeni, 60 hemşire, 5 çevre sağlık teknisyeni, 42 ebeye ihtiyacı olduğunu belirtti.

Share
31 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?