logo

Sıcağa, kazığa ve hareketsizliğe rağmen Samsun Fuarı Çok Kalabalık Oluyor 18 Temmuz 1971 Pazar

Sıcağa, kazığa ve hareketsizliğe rağmen Samsun Fuarı Çok Kalabalık Oluyor 18 Temmuz 1971 Pazar

Bunaltıcı sıcağa, kontrolsüz esnafın dayanılmaz kazığına hiçbir eğlence ve hareket hemen hemen pek görülmemesine rağmen Samsun fuarına gene de halk akın etmekte, sonunda da yorgunluktan, pişmanlıktan kendi kendine kızmaktadır.
Bilindiği gibi: İzmir’de fuarın basılması sırasında beceriksiz tutumu yüzünden Vali Enver Saatçi ile birlikte açığa alınan İzmir fuar müdürü işsiz kalınca Samsun fuar müdürlüğüne bu valinin Samsun’a atanmasıyla alınmış, bu atamada Samsun fuarına hiçbir şey kazandırmamış sadece beton yığınları ile donatılmıştır.
Oysa biraz hareketli fuar müdürü olsa Samsun fuarı eğlencelerle dolu Türkiye’nin en cazip fuarlarından biri haline gelirdi.
Talihsiz Samsun’un bir kısım adamlara iş bulma uğruna en hareketli olması gereken yeri atık hale getirmiştir.

Samsun il kongresine siyasi önem verilmekte, F. Bozbeyli, Yüksel Menderes, F. Sükan, S. Bilginç, C. Önder, T. Asal, E. Dikmen, M. Turgut, N. Gürsoy’un gelecekleri bildirilmiştir.
Demokratik Parti Samsun Kongresi Bugün Yapılıyor
Büyük siyasi önem verilen Demokratik Parti Samsun İl Kongresinin 18 Temmuz 1971 Pazar günü Zafer sinemasında yapılacağı Samsun İl Başkanlığı’nca açıklanmıştır.
DP’liler Samsun havaalanında büyük bir gövde gösterisi töreni hazırlamışlar, bu törende Samsun il kongresine gelecek olan Genel Başkan Ferruh Bozbeyli, Yüksel Menderes, Faruk Sükan, Saadettin Bilgiç, Cevat Önder, Talat Asal, Ekrem Dikmen, Mehmet Turgut, (bayarın kızı) Nilüfer Gürsoy karşılanacaklardır.
Samsun DP İl Başkanı Mustafa Başoğlu, civar il ve ilçelerden çok sayıda partilinin de kongreye katılmak üzere geleceğini açıklamıştır.
Yeni Samsun Valisi basın toplantısı yaptı:
“İmtiyaza Müsamaha Etmeyeceğim”
Samsun’a bir ay önce atanmış olan yeni Vali Haydar Özakın geçtiğimiz Çarşamba günü vilayette bir basın toplantısı yapmıştır.
Özakın: “Bende imtiyaza müsamaha yoktur. Atatürk devrimlerinden zerre kadar taviz vermem. Atatürkçüyüm. Samsun’a bundan 30 yıl kadar önce gelmiştim.
Bu büyük ilimizde önemli bir gelişme görmedim. Benim memleket çalışmalarımda belli program ve projelerim var. Bunları Samsun’un gelişmesi için hazırlayıp uygulayacağım.” Demiştir.
Boğazkoru’da Bir Adam İntihar Etti
İlçemizin Boğazkoru köyünde H. oğlu 39 yaşındaki S. kendini iple asarak intihar etmiştir.
S.’nin intihar sebebi öğrenilememiştir.
Kuruçay’da Samanlık Yakanlar Yakalandı
İlçemizin Kuruçay köyünde samanlık yakmaktan sanık olan A. H., E. H. ve arkadaşları yakalanarak tutuklanmışlardır.
Sanıkların M. A.’nın samanlığını yakmalarının sebebinin kız meselesine dayandığı öğrenilmiştir.
Karadeniz’in en büyük Camii’nin
Samsun’da Temeli Atıldı
Karadeniz’in en büyük Camii olarak 992 metrekareye Samsun’da inşa edilecek Camii’nin temelini Samsun Valisi Haydar Özakın atmıştır.
Törende konuşan Dernek başkanı Şükrü Kumaş, 1662 metrekarelik arsanın bir hayırsever vatandaş tarafından 30 bin lira gibi sembolik bir fiyatla verildiğini belirtmiş, hayırsever Müşerref Uğur’a teşekkür etmiştir.
Vezirköprü 1971 albümünün
Basılması İçin Kâğıt Bekleniyor
Hemen her hazırlıkları tamamlanmış bulunan Vezirköprü 1971 albümünün baskıya verilmesi için, sipariş ettiğimiz kâğıtların gelmesi beklenmektedir.
Geçtiğimiz hafta fotoğraflarını çektirenlerin de klişelerinin önümüzdeki haftasonuna doğru geleceği tahmin edilmektedir.
Vezirköprü 1971 albümü, her evin nesillere devrolacak en kıymetli eseri, Vezirköprü’yü sevenler, Vezirköprü halkından bir şeyler öğrenmek isteyenlerin yararlanacağı en kıymetli kaynağı olacaktır.
14 Yaşındaki Çocuk 10 Yaşındaki Arkadaşını Öldürdü
İlçemizde Ş. B. isimli çocuk, eski bir husumetten ötürü arkadaşı 10 yaşındaki A. B.’u bıçaklayarak öldürmüştür.
Yakalanan sanık tutuklanmıştır.

Share
21 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+10 = ?