logo

Şiir ve Müzik Dinletileri Beğeniyle İzlendi

Şiir ve Müzik Dinletileri Beğeniyle İzlendi

Vezirköprü Belediyesi’nce organize edilen 15.Kültür, Sanat, Doğa ve Turizm festivali kapsamında Çamlık Parkı’nda düzenlenen Şiir ve Müzik Dinletisi programları beğeniyle izlendi.

Vezirköprülü Halk Ozanı Aşık Rasim Genç, Yazar-Şair Hatice Tarkan Doğanay ve yine Vezirköprülü Şair Tuba Devrim’in kendilerine ait seslendirdikleri şiirler sanatseverler tarafından beğeni toplarken, Reşat Gümüş ve ekibinden oluşan Grup Mavi Düş ise yazar ve şairlere türkülerle eşlik etti.
Yazar-Şair Hatice Tarkan Doğanay’ın şiirlerini seslendirdiği aynı zamanda da sunumunu gerçekleştirdiği program miniklerin okuduğu şiirlerle birlikte Âşık Rasim Genç ve Tuba Devrim’in seslendiği şiirler ve bu şiirlerin ortaya çıkış anılarının anlatımıyla program devam etti.
Program öncesinde kısa bir konuşma yapan Doğanay; “Her zaman kültürümüzü öğrenmemiz için bazı rehberlere ihtiyacımız vardır. Bu yüzden bu şiir dinletileri çok önemli ve kendi edebiyatımızdan çocuklarımızı uzak tutarsak çok büyük kötülük etmiş oluruz ve onları kalkansız bırakmış oluruz.“ şeklinde konuştu.
Program şiir okuyan ve türkü seslendirenlere Belediye Başkan Yardımcısı Salih Sefacı tarafından hediyeler takdim edilmesiyle son buldu.

Share
117 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?