logo

Şimdi de bahçesinde meydana gelen göçmelerin sebebi araştırılacak.. Vezirköprü Devlet Hastanesi inşaatıyla yine gündemde..

Şimdi de bahçesinde meydana gelen göçmelerin sebebi araştırılacak.. Vezirköprü Devlet Hastanesi  inşaatıyla yine gündemde..

Vezirköprü’de yapılan yeni hastanenin inşaatı yine gündeme geldi.
Daha önce içeride hasta ve yakınlarının kullanacağı merdiven olmamasıyla gündeme gelen Vezirköprü Devlet Hastanesi, bu kez de otopark kısmındaki göçükler nedeniyle ilçe gündemine geldi.

2013 yılında yapımına başlanan ve geçtiğimiz yıl kullanıma geçen (2020 Ekim ayında) Vezirköprü Devlet Hastanesi yeni binasının bahçesinde oluşan göçükler yeni biten inşaatın yapımına ilişkin soru işaretlerini gündeme taşıdı.

Hastane içinde yapımdan kaynaklı birçok sıkıntı olduğu konuşulmaya devam edilirken, bahçesinde göçme yaşanması kafaları karıştırdı.
Hastanenin ana giriş binasının ön tarafındaki otoparka iniş için kullanılan merdivenlerde meydana gelen göçme ve hemen üzerindeki göçükler “bina kullanışsız mı?” sorularını akla getirdi. Hastane binasında kayma ve göçme iddialarının sürekli olarak duyulduğu yeni binada oluşan aksaklıklar bir yapım hatası mı, yerinde iddia edildiği gibi oluşan kaymadan mı, yoksa sadece küçük imalat hatası mı olduğu önümüzdeki günlerde de konuşulmaya devam edilecek.

Henüz kesin kabulü yapılmayan hastane binasının eksiklerinin yüklenici firma tarafından giderilip giderilmeyeceği ise başka bir soru. Yine “yeni binanın eksiklerini gidermek için kesin kabulün yapılmasını bekleyen hastane yönetimi, çalışmalarına başlamak için gecikecek mi?” sorusu da akıllara gelen bir başka soru oldu.
Yeni hastaneye ilişkin ilk günden bu güne ilçe kamuoyunda bitmek bilmeyen tartışmalar devam edecek gibi görünüyor.

Share
50 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?