logo

Şimdiden uyarıyoruz Bayındırlık Bakanından kötü politikacıların kurbanı olan Vezirköprü Ortaokul binasını incelemesini bekliyoruz. Ufak bir depremde tehlike! Vezirköprü Ortaokul Binası Çökebilir 27 Haziran 1971 Pazar

Şimdiden uyarıyoruz Bayındırlık Bakanından kötü politikacıların kurbanı olan  Vezirköprü Ortaokul binasını incelemesini bekliyoruz. Ufak bir depremde tehlike! Vezirköprü Ortaokul Binası Çökebilir 27 Haziran 1971 Pazar

Vezirköprü ortaokul binası maalesef milyona yakın para safına rağmen çok kötü bir inşaat sistemi ile yapıldığı, çok noksanlarının bulunduğu fen adamlarınca açıklanmaktadır.
Zaman zaman kati kabulü yapılmamış fakat politik baskılarla kati kabulü yaptırılmış binada, bine yakın öğrenci ve öğretmen bulunmaktadır. Bu insanların esasen deprem muhiti olan Vezirköprü’de, hayatlarının tehlikeli binada bulunmasına hangi gönül razı olur.
Kamu adına ilgilileri uyarıyoruz. Bu bina incelenmeli, milletin milyonlarının suistimal edilip edilmediği iddiaları gün ışığına çıkarılmalıdır.
Devlet malı deniz değildir, bir ilçeye ender doğan fırsatlar ve milletin milyonları kötü politikacılar yüzünden heba edilmişse onlardan da hesap sorıulmalıdır.
Deprem muhitinde
Vezirköprü deprem muhitidir. Daha 1943 yılı depreminde beşyüz küsür ölü vermiştir. Sık sık depremlerin de kaydedildiği ilçemizde, bu bina fen adamlarının iddialarına göre her an yıkılma tehlikesi içindedir.
Bayındırlık Bakanı idealist Sayın Babüroğlu’ndan Vezirköprü ortaokul, lise binasını bu işe yetkili bir fen heyetince inceletmesini bekliyoruz.

Yeni Aldığı Traktörünün Altında Can Verdi
Büyük bir hevesle almıştı traktörünü, muamelesi uzadıkça sabırsızlanıyor, (Ne zaman bitecek?) diye soruyordu, Bayram köylü Ali Fakı…
Tığ gibi delikanlı, nihayet kavuşmuştu traktörüne. Samsun’dan aldı ilçeye getirdi, dostlarını Hıdırlığa doğru gezdirecekti. Geriz dönemecinde dönerken vites değiştirmek istemiş, fakat bu sefer de traktör geri kaçmaya başlamış. Traktörde bulunan Mecit Beşer, Ahmet Akbaş, Hasan Aktosun, Ovacıklı hafız atlamış, Ali Fakı sımsıkı sarılı olarak traktörle birlikte tarlaya devrilmiş, başı ezilerek ölmüştür. Olaya Cumhuriyet Savcılığı el koymuş, koğuşturma devam etmektedir.
Ali için gerek Bayram köyünde gerekse Vezirköprü’de yanmayan kalmamıştı.
Fabrika Müdürünün Tayini Bekleniyor
Vezirköprü’ye yapılacak üç orman ürünleri fabrikası için gerekli çalışmalar devam etmektedir. Tapular, bir kişi hariç diğerleri alınmıştır. Kalan tek kişi için de cebri istimlak davası açılmış, o tarafta ayrıca değeri az bulduğu için 900 bin liralık bir dava açılmıştı.
İdare binalarının ve ihata duvarlarının yapılması için fabrika müdür ve personelinin tayinleri beklenmektedir. Önümüzdeki aylarda fabrika müdürünün tayininin yapılacağı ümit edilmektedir.
Bilindiği gibi, bu yıl idare binaları ihata duvarları yapılacak, fabrika için esas bina 1972’de makinelerin ihalesinden sonra yapılacaktır.
İş Bankası 25 Bin Lira İkramiye Koydu
1 Temmuz’da açılacak olan İş Bankası Vezirköprü Şubesi için 25 Bin TL özel ikramiye koymuş olduğu öğrenilmiştir.
İş Bankası ile Vezirköprü’de üç banka bulunmakta, Şekerbank’ın da şube açacağı söylenmektedir.
Vefai Tek’er Vezirköprü’ye Geldi
Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi’nde böbrek ameliyatı geçiren Vefai Tek’er, ilçemize gelerek evde istirahat etmektedir.
Sağlık durumu iyi olan Tek’er’in önümüzdeki haftalardan itibaren Albüm ve gazetemiz için çalışmalara başlayacağı ümit edilmektedir.
Samsun Fuarı Perşembe Günü Açılıyor
Samsun Fuarı 1 Temmuz Perşembe günü öğleden sonra yapılacak törenle açılacaktır.
Fuara Cumhurbaşkanı Sunay, Başbakan Erim, İçişleri Bakanı Ömeroğlu’nun da davet edildiği öğrenilmiştir. Samsun fuarını Ticaret Bakanı’nın açacağı bildirilmektedir.

Share
26 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?