logo

Sınavlar Vezirköprü’de yapılmayacak!..

Sınavlar Vezirköprü’de  yapılmayacak!..

Vezirköprü’den her sınav döneminde binlerce kişinin yollarda mağduriyet yaşadığı SINAVLAR anlaşıldığı üzere Vezirköprü’de yine yapılmayacak.

Türk Eğitim Sen 2 Nolu Şube Başkanı Bünyamin Kamçi, 19 Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Sait Bilgiç’e Samsun’daki Türkiye Kamu-sen binasının ziyaretinde konuyu sordu.

Türk Eğitim-Sen Samsun 2 No’lu Şube Başkanı Bünyamin Kamçi:

-Rektör beye, Vezirköprü’de üniversite sınavlarının yapılamadığını, konunun eski ve yeni Yüksekokul müdürlerimize görüşüldüğünü, yerelde de özellikle VATANDAŞ Gazetesi’nde hazırlanan kampanya ile kamuoyu oluşturulduğunu anlattım. 30 bine yakın öğrencisi olan Vezirköprü’de sınavlara giren öğrencilerin yollarda perişan olduklarını anlattım.

OmÜ Rektörü Sait Bilgiç, konuyla ilgili bilgilerinin olduğunu söyledi. Daha önce de kendilerine gelen talepleri YÖK’e rapor halinde bildirdiklerini anlattı. Yetkinin kendilerinde değil; YÖK’te olduğunu aktardı. Ancak Vezirköprü’de sınavların yapılması ile ilgili olarak bu güne kadar olumlu bir sonuç alamadıklarını söyledi. YÖK değerlendirme yaparken uzaklık, yol durumu ve sınav bölgesinin yeterli olup olmadığı gibi kriterlerle değerlendirme yapıyor. Havza sınav merkezi olarak yeterli görülmüş olacak ki, bu yöndeki talebimiz olumlu görülmüyor. Dedi.

Havza’da sınavların da yapıldığı mevcut birkaç okulun deprem güçlendirme raporlarının olumsuz olduğu, bu okullarda sınav yapılamaz denirse Vezirköprü’de bazı sınavların yapılabileceğinin belirtildiği öğrenildi.

Share
794 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?