logo

Sivil Polisleri de halk ayırt edemeyince onlara da vurmaya başladı Hayvan Pazarında Yankesicilik Yapanlar Linç Ediliyordu 29 Kasım 1998 Pazar

Sivil Polisleri de halk ayırt edemeyince onlara da vurmaya başladı Hayvan Pazarında Yankesicilik Yapanlar Linç Ediliyordu 29 Kasım 1998 Pazar

Vezirköprü hayvan pazarında yankesicilik yapan üç kişiyi fark eden halk yankesicileri dövmeye başladı. Bu arada pazarın güvenliğini sağlamakla görevli iki sivil poliste olay yerine gidince, onları da yankesicilerden sanan halk onlara da vurmaya başladı. Ancak görevliler kimliklerini gösterip polis olduklarını kanıtlayınca vuranlar özür diledi. İddialara göre:
Yankesiciler üç kişi idi. Ağrı Patnos doğumluydular, parasını kapacakları insana omuz vurup sendeletince parasını çarpıyorlardı.
İlgililer 5-6 kişi olduklarını sanıyorlar. 24 yaşındaki Y. D. olay yerinde yakalandı. Emniyette sorgusu yapılıp savcılığa sevk edildi. Çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
İki yardımcısı M. diye bilinen M. ile Ç. aranıyor. M. esmer 1.80 boyunda mavi ceketli, Ç.’da 17-18 yaşında.
Her yerde Vezirköprü Var, Mecliste Yok
İstanbul’daki Şahane Vezirköprü’lüler Gecesi…
İstanbul’daki Vezirköprü’lüler derneğinin Yenikapı Mercan Restauranttaki gecenin açılışını emekli edebiyat öğretmeni Lütfi Dinçer yaptı.
Dernek Başkanı Ahmet Çeken ise yaptığı güzel konuşmasında:
-İlçemizdeki memleket özlemini dindirmek, İstanbul’daki hemşerilerimizi, gönül dostlarımızı daha sıcak ortamlarda bir araya getirmek, onları kaynaştırmak amacıyla ve yılda bir defa düzenlemeye çalıştığımız geleneksel yemeğimize katılımınızdan dolayı teşekkür ediyorum.
İnsanlar doğdukları ve yaşamlarının bir bölümünü geçirdikleri yerleri unutamazlar. Vezirköprü gibi tarih ve doğa harikası insanları da sizler gibi temiz ve güzel bir yer ise inanıyorum unutamazlar.
Bursa, Ankara, Samsun, Eskişehir hiçbir yerde insanlar Vezirköprü’yü unutmamışlardır. Her yerde Vezirköprü vardır. Ama Vezirköprü mecliste yoktur. Dedi. Çeken’in alkışlarla karşılanan konuşmasından sonra A. Berat Ünver dernek başkanına plaket verdi.
Geceye Bursa Vezirköprü’lüler, Türkiye Muhtarlar Derneği Şubesi. Cide iş adamları, Bahçekonaklılar, Ovacıklılar, Darıçay Köyü Derneği, diğer Samsun il ve ilçe derneklerinin yöneticileri katılanlar arasındaydılar.
Geceye katılan isimler: Alaaddin Terzioğlu, Necip Sipahi, Lütfi Dinçer, İbrahim Beşer, Zekeriya Sarıkaya, Levent Sucu, Selim Şen, Emrullah Keskin, Şevket Eroğlu, Neşet ve Mehmet Çankırılı, Abdullah Emniyet, Ahmet Omak, Hüseyin Tanır, Selami Baştuğ katıldılar.
Telgrafla derneğin yanında olduklarını bildirerek kutlayanlar: Kaymakam Tayyar Şaşmaz, Suat Binici, İhsan Cömert, Vatandaş Gazetesi Sahibi Vefai TEK’ER, Ahmet İnce, Bursa Vali Muavini İbrahim Turanlı’nın telgrafları okundu.
Açık artırmada televizyonu Cide İş Adamları Derneği Başkanı İbrahim Turan aldı. Derneğe bağışladı. İkinci artırmaya konan televizyon ise Hüseyin Tanır’a çıktı. Oda Türkiye Muhtarlar Derneği Vezirköprü Şubesine bağışladı. A.Berat Ünver, derneği adına televizyonu aldı.
Öğretmenler Günü İki Törenle Kutlandı
24 Kasım “Öğretmenler Günü” kutlaması, geçtiğimiz Salı günü tören alanında, Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başladı.
İstiklal Marşı’nın söylenmesini takiben kortej belediye salonuna gitti.
Salonda Atatürk ve ebediyete intikal eden öğretmenler anısına saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşı ve öğretmen marşının söylenmesinden sonra Fazıl Mustafa Paşa’dan emekli öğretmen Yılmaz Ergen anılarına dayanan konuşmasını, Milli Eğitim Müdürü Özhan Top ve Kaymakam Tayyar Şaşmaz’ın günün anlam ve önemini belirten konuşmaları izledi.
Daha sonra yarışmada birinci gelen şiirler ve yazılar sahipleri tarafından okundu. Resim dalı dahil yarışmada kazananlara ödülleri verildi.

Share
378 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?