logo

Siyasette seçimler..


Göktan Tek'er
goktanteker@hotmail.com

Cumhuriyet Halk Partisi 36. Olağan Kurultayı’nı (Adalet ve Cesaret Kurultayı) BASIN tribününden seyredenler arasındaydım.

Her zaman ilçeden Ankara’yı değil, bir kere de Ankara’dan ilçemizi görebilmek umuduyla katıldığım Kurultay’da, bildiğiniz gibi, Kemal Kılıçdaroğlu yeniden Genel Başkan olarak seçildi.

Açıkçası Ankara’dan Vezirköprü’yü görebilmek mümkün olmadı.

Dışarıda insanlar doğal olarak kendi dünyalarında, kendi işleriyle ve çekişmeleriyle meşgul. Vezirköprü’nün ise Kurultay’da oy kullanacak delegesi bile yok maalesef.

Hal böyle oluca, Kurultay’da Vezirköprü görmek de mümkün olmadı.

Ankara’da gerek salon içinde gerekse salon dışındaki beklenti değişim olsa da, delegeler CHP’de değişime oy vermediler.

Aday olan Muharrem İnce özellikle konuşmasıyla tüm salonu ayağa kaldırmış olsa da, başkanlık seçimini yapan delegelerdi.

CHP İl Başkan Yardımcısı Nuri Cömert ve Ahmet Kara ile birlikte; kurultayların partiler için hemen herkesin görmesi ve yaşaması gereken özel zamanlar olduğuna şahitlik ettik.

AKP İlçe Başkanlığı

Ankara’ya giderken de, gelirken de kafamızda ‘AKP İlçe Başkanı görevden alınacak mı?’ sorusu vardı.

Salı günü Samsun İl Başkanlığı’na çağrılan İlçe Başkanları arasından daha önce kongreleri yapılan Atakum, Çarşamba, Terme, Salıpazarı ve Havza İlçe Başkanlarının görevlerine devam edeceği belirtilmiş.

İlkadım, Kavak, Alaçam, Ladik, Ayvacık, Asarcık ve Yakakent İlçe Başkanlarının ise değiştirileceği kesinleşti.

Tekkeköy ve Canik İlçe Başkanları ise görevlerine devam edecekler.

Sadece Bafra ve Vezirköprü’nün ilçe başkanlarının durumu netleşmedi.

Cuma gününe kadar araştırmanın devam edeceği ve hafta sonunda karar verilmesinin beklendiği öğrenildi.

Vezirköprü’nün Bafra ile birlikte son ana kadar açıklanmamasının nedeni nedir acaba?

Çok fazla aday olması mı? (Diğer ilçelerde de aday sayısının az olduğunu düşünmüyorum.)

İlçe Başkanlarının başarılı olup olmadığına karar verememeleri mi? (İbrahim Doğan kaç seçim geçirdi, sonuçlar başarılıydı)

İlçeleri için ortaya koydukları performans mı? Bu performanslarıyla ilçelerinde aldıkları ya da alamadıkları destekler mi?

Genel merkeze birileri tarafından yapılan baskı mı?

Her ne ise, sonucu önümüzdeki hafta göreceğiz. 2019 seçimlerine Vezirköprü’yü taşıyacak olan AKP ilçe başkanı haftaya açıklanacaktır.

Share
684 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Önce çevremizde yer yoktu, Şimdi tasarruf var!

  20 Ekim 2021 Köşe Yazıları

  Vezirköprü'de sanayi yapalım dendiğinde, iş sahası oluşturalım dendiğinde yıllarca duyduğumuz sözler “her taraf tarla, tarım arazisinden çıkaramıyoruz. Yerimiz yok!” oldu. Siyasetçilerimiz bu sözlerin arkasına sığınarak yıllarca Vezirköprü'nün bir Havza gibi, bir Merzifon gibi devlet arazisine sahip olmadığı için yatırım yapılamadığını söyleyip durdular. Vezirköprü'nün OVA olmasından sonra bu işlerin daha zor olduğu iddia edildi. İlçenin TARIM dışında yapabileceği yoktu. Tarımın yanına cılız bir sesle TURİZM dedik, o da gelişemedi. Alt yapı ek...
 • LAKLAKLA

  20 Ekim 2021 Köşe Yazıları

  Eskilerin tecrübeleri ile ürettiği birçok deyim kelime dağarcığımızı süsler. Mesela; -Leyleğin günü laklakla geçer. -İt ürür kervan yürür. -Kurt bildiği dağa kaçar. -Cami ne kadar büyük olsa da imam bildiğini okur. -Yüksek dağın başından duman eksik olmaz. -Dağına göre kar yağar. -Büyük gölde büyük balık olur. -Horozu çok olan köyün, sabahı geç olur. -Bu ve buna benzer deyimleri istediğiniz kadar çoğaltabilirsiniz. Bu konuda halkımızın kültürü oldukça zengindir. Konuyu Vezirköprü'ye ve Vezirköprü sorunlarına getirir...
 • Başa döndük: Geçim sıkıntısı!…

  13 Ekim 2021 Köşe Yazıları

  İlçemizde olduğu kadar, ilçe dışında da birçok kesimin dikkatini Vezirköprü'ye çeken arazi toplulaştırma eylemlerinin yankıları sürerken, insanlar haklı ya da haksız olan konusunda kararlarını netleştiriyor. Konuyla ilgili kesin kararı ise yargı verecek. Arazi toplulaştırma eylemlerinden sonra Vezirköprü'de gündem kısa sürede geçim sıkıntısına döndü. Özellikle çiftçilerimizin gübre başta olmak üzere artan girdi maliyetlerinden ötürü 'ekmemeyi' düşündüklerine defalarca üzülerek şahitlik ettim. Konuşmalarda bir karamsarlık hakim. Herkes bu kışı...
 • BU İŞTE BİR HİNTLİK Mİ VAR?

  13 Ekim 2021 Köşe Yazıları

  Vezirköprü köylerinde yapılmak istenilen arazi toplulaştırılmasında hangi tarafla konuşsan sonuca varamıyorsun, hemen hemen herkes ayrı telden çalıyor. Köylüler toplulaştırma ilanının kendilerine duyurulmadığını, Toplulaştırma işlemine başlamadan önce aksaklıkların giderilmesi için kendilerinin bilgilendirilmediğini, İktidar milletvekilinin kendilerine aksaklıkların düzeltilmesi için toplulaştırmanın bir süre erteleneceği sözünü vermesine rağmen, bir hafta sonra sabah kalktıklarında köyün güvenlik güçlerince sarıldığını gördüklerinde ...