logo

Sokağa çıkamayan çocuklara Bu Bayram Şekerler Kızılay’dan

Sokağa çıkamayan çocuklara Bu Bayram Şekerler Kızılay’dan

Vezirköprü Kızılay İlçe Temsilciliği tarafından Coronavirüs’le mücadele kapsamında bayramda sokağa çıkma yasağı uygulanması nedeniyle şeker dağıtımı yapıldı.

65 gönüllünün yer aldığı program kapsamında Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan gönüllüler oluşturulan gruplar halinde mahallelere dağılarak vatandaşlara şeker ikramında bulundular.

Etkinlik başlangıcı öncesi konuşma yapan Vezirköprü Kızılay İlçe Temsilcisi Bekir Kurtoğlu; “Kızılay 152 yıllık tarihinde milletin karşı karşıya kaldığı her sorunda devletin yanında yer almış ve kendisine verilen her görevi layığıyla yerine getirmiş bir kurumdur.

Şu anda da dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle üzerine düşen görevi layığıyla yerine getirmekten geri kalmamıştır. Onlarca ülkede ve ülkemizde bu süreçte yardım faaliyetleri yürüten binlerce ailenin yanında yer almıştır.

Bizler Vezirköprü Kızılay Temsilciliği olarak aylardır evinde olan ve büyüklerinden ayrı mahzun bir bayram geçiren çocuklarımızın yüzlerinde bir tebessüm bırakmak amacıyla onların şekerlerini kapılara bizler bırakıyoruz. Şüphesiz ki çocuklarımız bizim geleceğimizdir, bizim en büyük mirasımızdır.

Kzılay olarak bu bilinçle hareket ediyor ve her daim çocuklarımızın ve milletimizin yanında olmaya devam ediyoruz, devam da edeceğiz.” İfadelerine yer verdi.

Konuşma sonrası çamlık caddesi, Yenikent mevkii ve Esentepe mahallelerinde konvoy eşliğinde hareket ettikten sonra bir grup Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz, Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis’in de katılımlarıyla Şehit Jandarma Er Hüseyin Yirik’in ailesini ziyaret ettiler. Ziyaret sonrası Vezirköprü Kızılay İlçe Temsilciliği tarafından Şehit ailesine hediye takdim edilmesinin ardından program son buldu.

Share
135 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?
#

Sokağa çıkamayan çocuklara Bu Bayram Şekerler Kızılay’dan” için 1 yorum

  1. Emre : diyor ki:

    Kızılay 180 yildir Vezirkoprude yoktu.Bir sorum olacak madem vezirkopruye bu sekilde kızılay odenek gönderiyordu da bu paralar ne oluyordu. Eski baskanlara sorarim. DEMEK vezirkopruluye bafralidan hayir gelmez diye birsey yokmus