logo

Sokaklar Bu Bayram Sessizliğe Büründü

Sokaklar Bu Bayram Sessizliğe Büründü

Ülkemizi de tehdit eden Coronavirüs nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan ve 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde uygulanan sokağa çıkma yasağı nedeniyle bu bayram sokaklar sessizliğe büründü.
11 Ayın Sultanı Ramazan ayının sona ermesinin ardından vatandaşlar Coronavirüs tedbirleri kapsamında bu bayramı evlerinde geçirmek zorunda kaldı.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bir süre önce yapılan açıklamada; “Arife gününden bayramın son gününe kadar, 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde 81 ilimizin tamamında sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacaktır.” İfadelerine yer verilerek vatandaşların bayramda sokağa çıkmamaları istenmişti.
Ayrıca Erdoğan açıklamasının devamında ise; “Bayramın birinci günü olan 24 Mayıs Pazar günü 14.00-20.00 saatleri arasında 65 yaş üstü vatandaşlarımız yine sokağa çıkabilecek” Şeklinde konuşmuştu.

Bu açıklamanın ardından İçişleri Bakanlığı’nca Perşembe günü yayınlanan 65 yaş ve üzerine getirilen seyahat yasağının kaldırılmasıyla birlikte bu kapsamdaki vatandaşların en az 30 gün kalmak şartıyla seyahatlerine izin verilmesinin ardından Vezirköprü’de sokaklar tamamen sessizliğe büründü.

Share
93 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?