logo

Sonunda Rehberlik ve Araştırma Merkezi Açılıyor..

Sonunda Rehberlik ve Araştırma Merkezi Açılıyor..

Vezirköprü’de yaklaşık yirmi yıldır beklenen Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) sonunda açılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı REM’i onayladı.

Nüfusu çevre ilçelerden kat kat fazla olmasına rağmen yıllardır eksikliği çekilen Rehberlik Araştırma Merkezi sonunda açılıyor.

İki adet özel eğitim okulu ve özel eğitim öğrencilerine hizmet veren beş adet rehabilitasyon merkezi bulunan Vezirköprü’ye en yakın rehberlik ve araştırma merkezi Havza’daydı. Her yıl rapor almak zorunda olan özel eğitim öğrencileri ve velileri her yıl Havza’ya giderek rapor yenilemek zorunda kalıyordu. Özellikle kış aylarında ulaşımda sorun yaşanmasından dolayı yıllardır eksikliği hissedilen rehberlik ve araştırma merkezinin açılışı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylandı.

Samsun’da daha önce İlkadım, Atakum, Bafra, Çarşamba ve Havza ilçelerinde bulunan rehberlik ve araştırma merkezi sayısı Vezirköprü Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nin açılmasıyla birlikte beşten altıya çıktı.
Merkez bünyesinde il veya ilçelerdeki rehberlik ve psikolojik danışma hizmetleri ile özel eğitim hizmetlerinin planlanması, sunulması, koordineli bir şekilde yürütülmesi, sunulan hizmetlerin izlenmesi ve değerlendirilmesi, rehberlik ve psikolojik danışmanlık, özel eğitim konularında ailelere ücretsiz hizmet faaliyetleri yürütülecek.

Konuyla ilişki açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Resül Özata; “İlçemizin çok ciddi anlamda ihtiyaç duyduğu rehberlik ve araştırma merkezinin açılmasının mutluluğunu yaşıyoruz. Bu konudaki gayretlerin olumlu sonuçlanması noktasında desteklerini esirgemeyen herkese İlçemiz adına teşekkür ederim.” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Özata, Vezirköprü Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nin ilk etapta Mustafa Tunç İlkokulu-Ortaokulu binasının en üst katında hizmet vereceğini, merkez için aslî bina temini için de çalışmaların devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Share
29 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?