logo

SONUNDA.. Sulama Boruları karşıya geçti…

SONUNDA.. Sulama Boruları  karşıya geçti…

Vezirköprü Barajı’ndan çıkarak ilçemizin önemli kısmında sulama yapacak olan boruların Kızılcaören Mevkiisi altından yolun karşısına geçirilmesi için yapılan çalışmalar bu kez olumlu sonuç verdi.
Yolun altından yapılan menfez içinden geçirilen çelik borularla karşıya geçiş sağlandı.

Vezirköprü Barajı’ndan yapılması planlanan sulamanın yolun karşı tarafındaki mahallelere ulaştırılması için yapılan çalışmalar bu kez olumlu sonuçlanıyor.
Edinilen bilgiye göre 15-20 gündür yapılan çalışmalar sonunda 270 metrelik yol ve heyalan bölgesi geçişi için önce menfez yapldı, ardından içinden geçirilen çelik borularla suyun yolu geçmesi trafik akışına zarar vermeden ve yol bozulmadan sağlanmış oldu.
DSİ tarafından yapılan ihaleyle başlayan çalışmalar sonucunda 15-20 gün içerisinde borular hem yolun altından geçti, hem de heyelan bölgesinin oduğu alanı geçmiş olacak.
Edinilen bilgiye göre, öncelikle menfez çalışması yapıldı. Daha sonra çelik borular bu menfezlerden geçirilerek çalışmalar tamamlanacak. Bağlantı noktlaarında da herhangi bir sıkıntıya mahal vermemek açısından beton dökülerek sağlamlaştırma yapıldığı kaydedildi.
2200’lük menfezlerin içerisnden 2000’lik boru ile geçildiği edinilen bilgiler arasında.
Bu yıl Haziran ayında bitirilmesi beklenen çalışmalar tamamlandığında 8 mahalle daha (Karlı Mahallesi’ne kadar) sulama alanına dahil edilmiş olacak.
Toplamda 320 hektar alan sulanacak.

Share
944 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?