logo

29 Ağustos 2017

SPORCU GENÇLERDEN 1071 FAALİYETİ

SPORCU GENÇLERDEN 1071 FAALİYETİ

Vezirköprü Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü sporcuları Malazgirt muharebesinin 946. yılını anmak amacıyla tarihte kurulan 16 adet büyük Türk Devletinin kurucularının ve bayraklarının yer aldığı kuş yuvalarını ağaçlara astılar. Vezirköprü Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü sporcuları Malazgirt muharebesinin 946. yılını anmak amacıyla tarihte kurulan 16 adet büyük Türk Devletinin kurucularının ve bayraklarının yer aldığı kuş yuvalarını ağaçlara astılar.

Sporcular; Malazgirt Zaferi’nin 946. yılını anmak amacıyla Malazgirt Belgeseli’ni izleyerek, Sultan Alparslan ve kahraman askerlerini duygu ve düşünceleriyle çizerek kağıda döktükten sonra tarihte kurulan 16 adet Büyük Türk Devleti’nin kurucularının ve bayraklarının yer aldığı ilk bahar geldiğinde her biri yeni bir yaşam evi olacak kuş yuvalarını ağaçların dallarına astılar.

Türk milletinin kurduğu 16 büyük devletin tarihi geçmişlerini, kurucularını, Türk milletinin zaferlerle dolu tarihi  geçmişini bilen vatan sevgisi aşılanmış bilinci, geleceğe umutla bakan Sporcularımıza sorumluluk bilinci oluşturabilmek için üzerine isim, soyadlarını yazdıkları imzalarını astıkları kuş yuvalarını takip edip bakımlarıyla ilgilenecek.

Share
834 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?