logo

Statik proje imzadan çıktı; mekanik ve elektrik projesi imza bekliyor. Huzurevi’nde somut gelişme!..

Statik proje imzadan çıktı; mekanik ve  elektrik projesi imza bekliyor. Huzurevi’nde  somut gelişme!..

Vezirköprü’de yapılması planlanan Huzurevi için proje aşamasında sona gelindiği, izin işlemleri bittikten sonra kısa sürede inşaatına başlanarak tamamlanmasına çalışılacağı öğrenildi.

Vezirköprü’de yaklaşık 10 yıldır fiziki olarak yapımı başlamasına karşın ilerleme sağlayamayan Huzurevi için proje bitme aşamasına geldi.
Vezirköprü Belediye Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; Vezirköprü Huzurevi’nin statik projesi bakanlık tarafından imzadan çıktı.
Mekanik ve elektrik projelerinin de önümüzdeki günlerde onaylanması bekleniyor.

Yıllardır Vezirköprü’nün beklentilerinden biri olan Huzurevi, yaklaşık 25 yıldır ilçe gündeminde. Buna rağmen 2010 yılında ilçemizde görev yapan Kaymakam Ozan Balcı’dan (şimdi Tokat Valisi) sonra somut bir gelişme kaydedilemedi. Balcı zamanında, rahmetli Kemal Kayalıoğlu Huzurevi’nin arsasını bağışlamış, daha sonra su basmanına kadar çıkılması için gereken maddi desteği vermişti.
100 yatak kapasiteli olacak Huzurevi için geçtiğimiz Şubat ayında Vali Osman Kaymak ile birlikte Kaymakam Kudret Kurnaz, Belediye Başkanı Sadık Edis ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Tekin Balcı bir protokol imzalamıştı. Protokole göre; inşaatı Vezirköprü tamamlayacak, tefrişatını ve çalıştırmasını Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yapacaktı.
Konuyla ilgili olarak yeniden bir dernek kurularak çalışmasına başlayacağı söylenmişti.
Geçtiğimiz hafta Vezirköprü Belediye Başkanı Sadık Edis, Huzurevi’nin statik projesinin tamamlanarak imzadan çıktığını açıkladı. Mekanik ve elektir projeleri de imzalandıktan sonra Huzurevi yapımı için çalışmalar başlayacak.

Share
369 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?