logo

STK’lar “tren yoluna bağlanmak istiyoruz” diyor..

STK’lar “tren yoluna bağlanmak istiyoruz” diyor..

Vezirköprü’nün Samsun-Ankara hızlı tren projesinin hazırlandığı günlerde projeye dahil olarak demiryoluna bağlanma isteği için sivil toplum kuruluşlarından gelen destekler sürüyor.

Vezirköprü Manifaturacılar Odası Başkanı Önder Erdem:

  • Memleketimiz için şimdiye kadar olması gereken birçok kazanım ve fırsatı kaybettik. Bunun en büyük sebebi ilçe olarak birlik ve beraberlik içinde hareket edemeyişimiz oldu. Bundan sonra Vezirköprü’ye çok büyük fayda sağlayacak olan her işte birlik ve beraberlik içinde hareket edilmesi, gerek idari yönetim, gerekse yerel yönetim ve STK’ların şehrimizin çehresini değiştireceğine, gelişimine katkı sağlayacağına inandığımız TREN YOLU için elinden gelen desteği vermesi gerektiğine inanıyoruz.

Biz de Manifaturacılar Odası olarak Vezirköprü’nün menfaatine olan her konuda olduğu gibi Tren Yolu için de elimizden gelen gayreti vermeye hazırız. Dedi.

Bir başka görüş Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Ümit Çörüş’ten geldi. Çörüş:

  • Biz de oda olarak Vezirköprü esnafı ve Vezirköprü’de yaşayanlar için yapılacak her güzel projenin arkasındayız. Sonuna kadar da destekçisiyiz.

Amacımız, bağcıyı dövmek değil, bu bağdan üzüm yemek. Ancak, bu bağlamda herkes şapkasını çıkarsın önüne koysun; hala yapılamayan Vezirköprü-Havza karayolunun ivedi olarak yapılması ilçe esnafımızın gerek pazarlama gerek nakliye olarak rahatlatacaktır.

Samsun – Ankara hızlı tren projesinde Vezirköprü’nün de daha önce belirtilen değerlendirilmeye alınması gerek. Mevcut olan işletmelerin yerinde kalması ve yeni işletmelerin ilçemize yatırımlarını yapmaları bu proje ile yerini daha da sağlamlaştıracaktır.

Ayrıca Vezirköprü-Durağan-Boyabat karayolunun da bir an önce projelendirilip yapılması ilçe esnafı için, sanayinin gelişmesi ve diğer meslek gruplarının da işine gelecektir.

Öncesinde İstanbul’a ve Samsun’a giderken bu yolu kullanan Boyabat ve Durağanlılar diğer alternatif yollar açılınca Vezirköprü güzergahını kullanmaktan vazgeçtiler. Bu yolun yapılmasıyla beraber hem uzak köylerimizle olan bağlantılarımız rahatlayacak hem de ilçemize katkı sağlanacaktır. Dedi.

Share
782 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?

BENZER HABERLER

Anı İnceleme Araştırma
KAYMAKAMLIK SÜT SORUNUNA EL ATTI

KAYMAKAMLIK SÜT SORUNUNA EL ATTI

Anı İnceleme Araştırma
YÜZLERCE ORMAN İŞÇİSİ GREVDE

YÜZLERCE ORMAN İŞÇİSİ GREVDE

Anı İnceleme Araştırma
SORUNLARIMIZ TARTIŞILDI

SORUNLARIMIZ TARTIŞILDI

Anı İnceleme Araştırma
TEMMUZ’da YAYLA FESTİVALLERİ VAR

TEMMUZ’da YAYLA FESTİVALLERİ VAR