logo

Su Kesintileri Bezdirdi

Su Kesintileri Bezdirdi

Saski arıza var dedi ama Vezirköprü’de haftasonu neredeyse tüm mahallelerde yaşanan su kesintileri yaz için kötü haberci mi?

Vezirköprü’de özellikle geçtiğimiz hafta sonu yaşanan su kesintileri vatandaşlarda merak uyandırdı. Gazetemizi arayan vatandaşlar, yazın ilk günlerinden bu kadar uzun su kesintisi yaşanması önümüzdeki günlerde yaşanacak daha uzun kuraklığın göstergesi mi? diye sordular.
Biz de SASKİ’den konuyla ilgili bilgi aldık. Yetkililer, Doyran Mahallesi hattındaki arıza nedeniyle bir süre bazı bölgelere su verilemediğini söylediler. Bu hatlardan DSİ’nin sorumlu olduğunun altını çizen SASKİ yetkilileri arıza giderildikten sonra su verilmeye yeniden başlandığını söylediler.
Arıtma Filtresi de sıkıntılı..
Bazı bölgelerdeki su kesintilerinin ise Arıtma Tesisi’ndeki filtrelerin temizlenmesi için suyun kesilmesinden kaynaklandığını söyleyen SASKİ yetkilileri “Vezirköprü’nün arıtma tesisine gelen su kaynaklarından biri olan DSİ’ye bağlı Bayramköy Sulama Göleti hattında arıza meydana geldi. Bu nedenle de su kaynaklarından birinde kesinti oldu. DSİ yetkilileri arızayı giderdikten sonra, arıtmaya su tekrar verildi. Su kesintileri Tikenli, Fazıl Ahmet Paşa, Atatürk mahallelerinde yaşandı.” Açıklamasını yaptılar.

Share
43 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?