logo

Suat Binici İl Başkanlığı’na aday!..

Suat Binici İl Başkanlığı’na aday!..

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun İl Başkanlığı yarışına az bir süre kalırken, geçtiğimiz cumartesi günü Suat Binici aday olduğunu açıkladı.

7 Ocak’ta yapılacak olan 36. Olağan İl Kongresinde Başkanlığa aday olduğunu belirten Suat Binici konuşmasında:

-Aday olmamız Samsun’da ihtiyaçtan doğdu. Patinin talebi üzerine kabul ettim. Görevin küçüğü büyüğü olmaz. Önemli olan bulunduğun konuma partiyi iktidara taşımak için çalışmaktır. Partiye omuz vermek, taşın altına el vermektir.

2014 seçimlerinde Samsun’da yaşadığımız 18-0’lık mağlubiyet örgütlerimiz üzerinde olumsuz bir algı oluşturmuştur. Hep birlikte silkinerek halkımıza umut vermeliyiz.

Atatürk’ün kurduğu CHP dimdik ayakta duracak ve iktidar olacaktır. CHP çağdaş katılımcı ve çoğulcu demokrasinin yeridir.

Ben Suat Binici olarak genel ve yerel seçimlerde hiçbir yere aday olmayacağım.                               Sizlerin önünde şeref sözü veriyorum. Son görevimi yapmak istiyorum.

Eğer İl Başkanı olduğum takdirde 18-0’ı ters çevirmek için çalışacağım. İl Başkanlığını da 2019’da gelecek arkadaşıma teslim edeceğim.

Siyasi deneyimimle örgütlerimizi koordineli şekilde çalıştıracağım. Önce Alaçam ve Yakakent, 3-4 ay sonra Atakum Belediye başkan adaylarını değerlendirip önceden açıklayacağım.

Genel Başkanıma da söyledim. Partime vefa borcum var. Bunu için çalışacağım dedim. Hiçbir yere aday olmayacağımı kendisine de söyledim. Dedi.

CHP Samsun İl Kongresinde mevcut başkan Av. Tufan Akçagöz ile Suat Binici karşı karşıya gelecek.

Share
744 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?