logo

Süper Amatörde son durum

Süper Amatörde son durum

Samsun Süper Amatör Liginde maçlar ve alınan sonuçlar bu sezon oldukça karışık bir durum ortaya çıkardı.

Ligde lider bulunan Havzaspor 6 puanlık farkla şampiyonluk yolunda en büyük aday. Küme düşecek 3 takım belli.

Ligde bugün tek belirli olmayan takım ligi 2. sırada bitirecek olan takımın hangisi olacağı.

Ligde 2. sırayı alacak olan takım da Bölgesel Amatör Lig’den gelecek olan (Çarşamba, Atakum, Ladik Belediyespor) takımlarından Samsun grubunda 2. olacak takımla oynamaya hak kazanacak. Tek maç üzerinden oynanacak olan play-off karşılaşmasını kazanan takım BAL’da, kaybeden ise Süper Amatör Lig’de mücadele edecek.

Vezirköprü Belediyespor ise oynadığı karşılaşmalarda topladığı puanlarla halen ligde ikinci olabilmek için matematiksel olarak iddiasını sürdürüyor.

Ancak zor olanı yaparak oynayacağı karşılaşmalarda puan kaybetmemek zorunda.

Vezirköprü Belediyespor’un bunu yapabilecek gücü olduğuna biz inanıyoruz. Buna futbolcularımız da inanarak sahaya çıkarlarsa kırmızı siyahlı ekibimize yakışır şekilde oynarlarsa (azim-inanç-hırs-oyun) bunları sahaya yansıtırlarsa kazanırlar. Bunlar olmadan takım zaten her maçtan yenik ayrılır.

Futbolda oynamadan maç kazanılmaz.

Yenmek yenilmek sporun doğasında var. Önemli olan iyi futbolu sahaya yansıtarak iyi sonuçlar almak için mücadele etmektir.

“Hakem taraf tuttu, saha çamur, hava soğuk, kar yağdı” dersen hiçbir zaman başarılı olamazsın. Çok çalışırsan başarılı olabilirsin.

Vezirköprü Belediyespor takviyeye devam ediyor.

Daha önce kulübümüzde farklı sezonlarda görev yapmış kaleci Ahmet Arslanoğlu oynadığı takımla anlaşamayarak takımından ayrıldı. Bonservisi elinde olan Ahmet Arslanoğlu ile yeniden anlaşarak takıma kazandırdı.

Yolspor geliyor

Vezirköprü Belediyespor geçen haftayı maç yapmadan geçmişti. Bu hafta Pazar günü 13.30’da Vezirköprü Şehir Stadı’nda seyircisi önünde Samsun Yolspor karşılaşmasına çıkacak olan Vezirköprü Belediyespor ilk maçta deplasmanda 2-1 yenerek 3 puan aldığı rakibinden evinde de 3 puan almak ve yoluna devam etmek için sahaya çıkacak.

Her maçta olduğu gibi bu maçta da seyircisinin desteğini arkasına alacak olan Vezirköprü Belediyespor’da parola mutlak 3 puan.

Termespor’a prim dağıtıldı

Geçen hafta Termespor ile oynadığımız Süper Amatör Lig karşılaşmasını 3-2 kaybetmiştik. Terme’li iş adamlarının maçtan önce oyuncularına prim sözü vardı.

Oyuncuların bu motivasyonla maça çıkmış ve maçı alarak Terme’ye döndü.

Share
656 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?