logo

Sürücülerden geçmek üzere olan yayalara yol vermeleri istendi. Trafikte Yaya Önceliği Vurgulandı

Sürücülerden geçmek üzere olan yayalara yol vermeleri istendi. Trafikte Yaya Önceliği Vurgulandı

Trafikte yaya önceliği kapsamında başlatılan çalışmalara Vezirköprü’de dikkat çekmek amacıyla geçtiğimiz hafta bir etkinlik düzenlendi.

İçişleri Bakanlığı’nca trafikte yayalara öncelik verilmesi konusunda dikkat çekmek amacıyla başlatılan “Önce Yaya” kampanyası kapsamında Gençlik Caddesi Zeki Cevher okulu yanındaki yaya geçidinde etkinlik düzenlendi.
Etkinlik kapsamında öğrenciler yaya geçidinden yürüyerek sürücülere uyarıda bulundular. Etkinlik kapsamsında konuşma yapan İlçe Kaymakamı Kudret kurnaz; “Sürücülere; trafik lambası veya görevlisi olmayan kavşakların giriş ve çıkışlarında okul geçitlerinde yavaşlamaları, geçmek üzere olan yayalara durarak yol verme zorunluluğu getirildi.
Bu uygulama kanuni zorunluluğun dışında medeni toplum olmanın en büyük göstergelerinden birisidir. Avrupa ülkelerinden gelen gurbetçilerimiz yada orayı ziyaret edip gelenlerden hep duyduğumuz konulardan biridir. Yaya yola adımını attığında araçlar durur. Bizim bu toplumlardan hiçbir eksiğimiz yoktur.” dedi.

Etkinliğe, Kaymakamı Kudret Kurnaz, Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Ümit Çetinkaya, İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Karademir, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demircan, kurum müdürleri, Jandarma ve Emniyet Trafik personeli ile öğrenciler katıldı.

Share
148 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+3 = ?