logo

Taksi dolmuşlar kalktı

Taksi dolmuşlar kalktı

İlçemizde 11 yıldır hizmet veren taksi dolmuşlar kaldırıldı.

Ana durakları Çınar Ağacı altında olan Taksi dolmuşların kaldırılmasından sonra aynı yerin taksi durağı olarak kullanılacağı belirtildi.
Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz S.S. 73 Nolu Vezirköprü Dolmuş ve Taksiciler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Serdar Ataman:

3 yıl önce 16 tane t plakadan feragat edip D plakasına geçilmesi için 16 tane plaka istediler. Bu üç yılsonunda Büyükşehir dolmuş hattını ticari taksilere vermeyip ihaleye çıkararak 11 yıllık dolmuş hizmeti veren ticari taksileri mağdur etti. Dedi. S.S. 73 Nolu Vezirköprü Dolmuş ve Taksiciler Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi olarak 10 taksi dolmuş ile hizmet verdiklerini ifade eden Kooperatif Başkanı Serdar Ataman:

Aynı şekilde 2016 yılından bu yana OMÜ Meslek Yüksek Okulu’na da hizmet veriyorduk. Merkeze uzak ve ıssız olduğu zamanlarda öğrencilerimize ve bölgede yaşayan vatandaşlarımıza da hizmet verdik. Ancak bugün yaptıklarımız unutularak, dolmuş hattı ayrıca ihale edildi. Büyükşehir tarafından dolmuş taksicilerin kandırıldığını düşünüyoruz. Dedi.
Taksi dolmuşların durak olarak kullandığı Çınar Ağacı altındaki yerin önümüzdeki günlerde ihaleye çıkarılması bekleniyor.

Share
50 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?