logo

Taksi kaçıran zengin Burhaniyeli Köprübaşı’nda yakalandı 23 Nisan 1972 Pazar

Taksi kaçıran zengin Burhaniyeli Köprübaşı’nda  yakalandı 23 Nisan 1972 Pazar

Vezirköprü’den de taksi kaçırıldı. Bir zamanların modası olan bu usulün ilçemizde ki uygulaması (siyasi bir amaca) dayanmıyor.
Eniştem dedi, 31 yaşındaki Y. K., 250 dönüm zeytinliğimize el koydu, hepsine mührü bastı, kaçtım Balıkesir’in Burhaniye ilçesinden, param bitti. Durumu polis karakolunda anlattı. Kendisine komiser Hüseyin Hadıl ve polisler büyük ilgi gösterdiler, üzerini aradılar, bir amatör ehliyet Halk bankasına ait 137 lira 50 kuruş bulunan cüzdan 220 kuruş para çıktı.

Milli Eğitime 40 yıl hizmetten sonra
Emekli olan Kenan Sungurtekin Bursa’ya Yerleşecek
Vezirköprü ye 1941 yılında gelen ve 1951-1982 yılından bu yana da ilçemiz ilköğretim müdürlüğü yapan Kenan Sungurtekin geçtiğimiz hafta Pazartesi günü (yenisi tayin edilinceye kadar görevini vekâleten) Tahsin Çakıroğlu’na devrederek emekliye ayrılmıştır.
Sungurtekin’i veda ziyaretleri yaparken yakaladık eski makamında sorularımızı sıraladık:
1911 yılında Yozgat’ta doğan Kenan Sungurtekin 1931 yılında Kayseri köy öğretmen okulunu bitirmiş aynı yıl Bafra’nın Kaydolapa köyüne atanmıştır. 9 yıl Bafra da görev yaptıktan sonra 1941 yılında ilçemizin eski adıyla İnönü son adıyla Mehmet Paşa İlkokuluna gelmiş, daha sonra da Atatürk ilkokulu müdürü olmuştur.
Bursa’ya yerleşecek
Sungurtekin her zaman ki kibar haliyle karşıladı bizi, Vezirköprü’nün kendisi tinde çok iyi intibaları bulunduğunu hatta çocuğunun birinin doğum yeri Vezirköprü olduğunu Vezirköprü’yü unutamayacağını söyledi.
Askerdeki oğlunun yuvasını babası mı yıktı?
Habifakılı Gelin Babasının Evine Gönderildi
Askerden dönen kocasına, hamileliğini kayınpederinden kaldığını anlatarak izah eden gelinin acı hikâyesini geçen hafta vermiştik.
Üç gün ölü çocuğunu kucağında taşıyıp sonra da Narlı mezarlığına gömen genç anne köyüne döndüğünde baba evine gönderilmiştir.
Mezarlıkta bulunan ölü çocuk İçin daha önce defin ruhsatı verildiği zina İçinde davacı bulunmadığı İçin mahkeme açılmadığından (Z) serbest bırakılmış, kocası evine de almadığından baba evine dönmek zorunda kalmıştır.
Tekel Şikâyetinde Başmüdürle Bayiler Arasında Tartışmalar Çıktı
İlçemiz Tekel idareli S İle tekel memuru H. B. hakkında yapılan ve bizzat Tekel Bakanı Haydar Özalp’a Vezirköprü’ye geldiğinde verilen 20 İmzalı şikâyeti incelemek üzere, Samsun tekel Başmüdürü Ata Saraçlar ile adil amiri ilçemize gelmişlerdir.
Başmüdürün ifadeleri almak için tekele bir kısım şikâyetçileri çağırması üzerine, diğer bayiler de tekele dolmuşlar, bayliler ile başmüdür arasında münakaşalar olmuştur.
Bayiler ne diyor
Tekel bayileri bu arada gazetemizi telefonla arayarak, şikayet dilekçelerinde İmzaları olduğu halde ifadelerinin alınmadığını, işe gelenlerinin ifadelerinin alındığını anlatmışlardır.
Kendisi ile konuştuğumuz Tekel Başmüdürü Saraçlar da:
İdare memuru hakkında yirmi imzalı şikâyeti incelemek üzere geldik. Sıra ile hepsini tarafsız olarak dinliyoruz. Yalnız diğerlerini ancak sıra ile dinlediğimiz için arkadaşlar heyecan gösterdiler, acele ettiler demiştir.
Esnaf Dernekleri başkanı Pişkinel’de:
-Çağırdığı kişiler işe gelen kimseler, asıl şikâyetçileri çağırmıyor, gitseler de ifadelerini almıyor. Biz şikâyetimizin tarafsız olarak İncelendiğine kani değiliz demiştir.
23 Nisan İtfaiye Önünde Kutlanacak
23 Nisan bayramı gene (daracık) itfaiye önünde yapılacak törenle bugün kutlanacaktır.
Programa göre 22 Nisan’da öğrenciler, belediye hoparlörlerinde şiirler ve milli marşlar söyleyecek, ertesi gün tören Atatürk anıtına çelenk konulmasıyla başlayacaktır.
Saat 9’da kaymakam Cengiz Bulut, garnizon komutanı, Belediye başkanı ve İlköğretim müdürü halkın ve öğrencilerin bayramlarını kutlayacaklardır.

Share
15 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?