logo

Taksi köprüye asılı kaldı Almanya’dan İzine Gelenlerden Trafik Kazasında Üçü Öldü 6 Eylül 1970 Pazar

Taksi köprüye asılı kaldı Almanya’dan İzine Gelenlerden Trafik Kazasında Üçü Öldü 6 Eylül 1970 Pazar

Bir süre önce Almanya’ya giden ilçemizde demirciler arastasında ekmekçilik yapmakta olan İsmail Turan’ın eşi, kızı, gelini tatillerini geçirmek üzere geldikleri Vezirköprü’den gezmek için Samsun’a giderken feci kazaya uğramışlardır.
Öğrendiğimize göre İsmail Turan’ın damadı Kazım Doruk’un kullandığı taksi üçhanlar mevkiinde kamyonla çarpışmış, kazada üç kişi ölmüş altı kişi de yaralı olarak sigortalar hastanesine kaldırılmışlardır.
Korkunç kazada İsmail Turan’ın kızı Ziynet Doruk, gelini Şerife Turanlı ve eşi Seher Turanlı derhal ölmüşler, oğlu Süreyya, damadı Kazım ve dört torunu: Süreyya Turanlı Suna, Suzan, Osman Doruk ile Mustafa Turanlı yaralı olarak sigortalar hastanesine kaldırılmışlardır.

Şoförler, şeker şirketinin yaptığı ihale anlayışını suçlayarak “Sırtımızdan milyonlar kazanılmasına nasıl müsaade ediyorsunuz?…” Diyorlar.
Pancar Nakliyesi Eski Müteahite Verildi
Vezirköprü’den Suluca’ya pancar nakliyesi türlü söylentilere yol açacak şekilde şeker şirketinde malum(!) usüllerine göre yapıldığı iddia edilmektedir.
Mümkün mertebe mahalinde ilgililerden daha çok kimsenin duymasına imkân bırakmayacak şekilde ilan edilmiş, el altından adeta bu gizli durumu öğrenin Vezirköprü Şoförler Cemiyeti Kooperatifi, bu işin aracılara verilerek şoförlerin sömürülmesine yol açılmamasını önlemek amacıyla derhal harekete geçmiştir.
Şoförler kurdukları kooperatif kanalıyla durumu ilgili yerlere aksettirmişler, (Taşıyacak kamyonu dahi bulunmayanlara pancar nakliyesi ihalesini peşin hükümle verip, sırtımızdan başkalarının milyonlar kazanmasına nasıl müsaade ediyorsunuz. Bunun hesabının sorulmasını bekliyoruz) demişlerdir.
Lise ve Sanat Enstitüsü Öğrenci Kayıtlarına Devam Ediyor
Vezirköprü erkek sanat enstitüsü bu yıl öğrencilerine yemek verebilmek amacıyla bir aşçı almış ayrıca bir bekçi döner sermayenin işleyebilmesi için de bir muhasip almıştır.
Lise’den mezun olanlar sadece yüksek okullara veya üniversiteye gidebilecek, sanat enstitüsünden mezun olanlar ise isterse yüksek okullara devam edebileceği gibi yükseğine devam etmezse istediği yerde kolayca iş bulabilecektir.
Vezirköprülüler Şimdi de Gölköy Ortaokulunun Açılmasını Dört Gözle Bekliyorlar
Lise’nin açılmasını memnuniyetle karşılayan ilçemiz halkı, şimdi de Vezirköprü’nün ilk köy ortaokulu olarak Gölköy’de açılacak ortaokulun açılmasını beklemektedirler.
Gölköy civarında on binden fazla vatandaşın çocuklarına okuma olanağı sağlayacak olan Gölköy ortaokulu için, bu köylere ilk vali ziyareti olarak Samsun Valisi Ertuğrul Ünlüer’in gidişi sırasında Milli Eğitim Müdürü Hasan Basri Özgen tarafından resmen açıklanmış, köylüler de okul için arsa ve bina hazırlamışlardır.
Okulların kayıtlarının başladığı şu sırada Gölköy Ortaokulu emri beklemektedir.
Evli Baldızını Satmak İsteyen Hayırlı Enişte Yakalandı
İlçemizin Habibfakı köyünde İ.K. isimli şahıs evli baldızını zorla satmaktan tutuklanıp cezaevine konmuştur.
İddialara göre:
Habibfakı köyünden İ. isimli şahıs, Beşpınar köylü 22 yaşındaki Ş. İsimli baldızını kaçırmış, Habibfakı köylü K. isimli şahsa satmak isterken genç kadının bağırması üzerine oradan geçenlerin müdahalesi üzerine kadın kurtarılmışsa da sanık İ. tabanca çekerek kaçmaya muaffak olmuştur.
Bilahare Ş.’nin kocasının şikayeti üzerine yakalanan İ. tutuklanmıştır.

Share
295 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?

BENZER HABERLER

Anı İnceleme Araştırma
KAYMAKAMLIK SÜT SORUNUNA EL ATTI

KAYMAKAMLIK SÜT SORUNUNA EL ATTI

Anı İnceleme Araştırma
YÜZLERCE ORMAN İŞÇİSİ GREVDE

YÜZLERCE ORMAN İŞÇİSİ GREVDE

Anı İnceleme Araştırma
SORUNLARIMIZ TARTIŞILDI

SORUNLARIMIZ TARTIŞILDI

Anı İnceleme Araştırma
TEMMUZ’da YAYLA FESTİVALLERİ VAR

TEMMUZ’da YAYLA FESTİVALLERİ VAR