logo

Tam Kapanma sonrası Yaşanan Yoğunluk Korkuttu

Tam Kapanma sonrası Yaşanan Yoğunluk Korkuttu

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Nisan sonunda açıklanarak 18 gün boyunca kısmi olarak uygulanan “Tam Kapanma” sonrası Pazartesi günü ilçe merkezinde oluşan yoğunluk salgıma adeta davetiye çıkardı.

29 Nisan’da uygulanmaya başlanarak 17 Mayıs’ta sona eren “Tam Kapanma” uygulamasının ardından ilçede oluşan yoğunluk yine korkuttu.
29 Nisan’da uygulamaya konularak 17 Mayıs’ta sona erdirilen “Tam Kapanma” döneminde vaka sayılarında sevindirici derecede ciddi bir düşüş yaşanmıştı.

Bu kapsamda Samsun İl Sağlık Müdürü Muhammet Ali Oruç ise yayınladığı basın açıklamasında, “Bu başarıyı gösterip, ilimizin mavi renge yolculuğunda bizim için önemli bir moral kaynağı olan Alaçam (Yüz binde 79,6) ve Vezirköprü (Yüz binde 82,7) ilçelerimiz tebrik ediyorum.” İfadelerine yer vermişti.
Pazartesi günü itibariyle sona eren uygulama sonrası ilçede yaşanan yoğunluğun yine korkutucu seviyelere ulaşmasından korkuluyor.
Vali Dağlı’dan teşekkür
Samsun Valisi Dağlı, son günlerde en düşük vaka sayısının görülmeye başlandığı iki ilçe olma özelliğine sahip olan Vezirköprü ve Alaçam’a teşekkür etti.

Share
59 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?