logo

Tapular için süre 1 yıl tanındı..

Tapular için süre 1 yıl tanındı..

Yaşanan olaylar sonrasında salı günü Ankara’dan gelen DSİ ve Arazi Toplulaştırma İşlemi yetkilileri ile yapılan görüşmeler sona erdi.
Yapılan toplantıda yasal bir süreçle devam eden işlemin durdurulmasının mümkün olmadığı vurgulanırken vatandaşın tapularındaki karışıklıkların düzeltilmesi için bir yıl süre tanınması kararı çıktı.

Adatepe’de başlayarak Vezirköprü merkezde istenmeyen olayların yaşanmasına neden olan Arazi Toplulaştırma işlemi için Salı günü Samsun’da bir toplantı düzenlendi.
AKP Samsun İl Başkan Yardımcısı Ahmet Muştu’nun devreye girmesiyle pazartesi günü Samsun’da İl Başkanı Ersan Aksu ile yapılan toplantının ardında Salı günü Ankara’dan gelecek heyetle toplulaştırma işlemi yapılacak olan 24 köyün muhtarları arasında yeni bir toplantı yapılması kararı alınmıştı.
Salı günü öğleden sonra bahsi geçen toplantı yapıldı.
Toplantıda arazi toplulaştırma işleminden geri dönüş olamayacağına vurgu yapıldığı öğrenildi. Bununla birlikte yeniden kadastro işlemi yapılması talebi de ‘tapusu olan yerlerde kadastro işlemi yapılamayacağı’ gerekçesiyle reddedildi.
24 köyün temsilcisinin özellikle altını çizdikleri vatandaşların tapusunu alamadıkları ancak kendilerinin olan yerler üzerinde yapılan tartışma oldu.
Edinilen bilgiye göre; tapuda sıkıntı yaşayan vatandaşların bu karışıklıkları düzeltmeleri için 1 yıl süre tanınmasına karar verildi. Böylece vatandaşlar önümüzdeki Eylül ayına kadar kendilerine ait olduğunu iddia ettikleri yerlerin tapularını üzerlerine alacaklar.
Bilgilendirme yapılacak
Toplantıya katılan DSİ Genel Müdür Yardımcısı Faruk Fıratoğlu, yapılacak işlemlerin vatandaşın lehine olduğunu ancak bunun iyi anlatılamadığını gördüklerini söyleyerek, önümüzdeki dönemde vatandaşlara arazi toplulaştırma işleminin doğru şekilde anlatılması ve ikna edilmeleri için bilgilendirme toplantıları düzenleneceğini söyledi.
Samsun’da yapılan toplantıya DSİ Genel Müdür Yardımcısı Faruk Fıratoğlu, Akp Samsun İl Başkan Yardımcısı Ahmet Muştu, Vezirköprü Kaymakamı Halid Yıldız, AKP Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt, arazi toplulaştırma işlemi yapılacak olan 24 köyün muhtarı ile Ali Gebeş ve Bekir Teber katıldılar.

Share
7 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?