logo

Tarihî ilçeye yaraşır, olgunluktaki toplantı dört buçuk saat sürdü… Ankara’daki Vezirköprülülere Teşekkürler Gündemde: Vezirköprü Sorunları 4 Kasım 2001 Pazar

Tarihî ilçeye yaraşır, olgunluktaki  toplantı dört buçuk saat sürdü… Ankara’daki Vezirköprülülere Teşekkürler Gündemde: Vezirköprü Sorunları 4 Kasım 2001 Pazar

Vezirköprü sorunlarıyla ilgili toplantı Atatürk İş Merkezi’nde Şevket Cinbir Başkanlığında 4,5 saat süre ile yapıldı. Programlı konuşma kimseyi sıkmadı.
Divanda Cinbir’den başka Belediye Başkanı Suat Binici, Ankara’daki Vezirköprülüler Derneği başkanı Muhitin Noyan bulunuyordu.
Salonu, kalabalık ‘Vezirköprü’yü sevenler” doldurmuş, olgun geçen kongrede ev sahipliğini Ankara’dan gelen Vezirköprülüler yapıyordu.
Parlementodan (DSP: Tank Cengiz, Yekta Açıkgöz; AKP’den Musa Uzunkaya olmak üzere) üç Samsun Milletvekili, vardı.
İlk konuşmayı AVD. Başkanı Muhittin Noyan yaptı.
CHP adına İhsan Cömert, ANAP Başkanı Baha Kalaycıoğlu, DYP Başkanı Hüseyin Fakı, SP Başkanı Süleyman Şahin, ÖDP adına Besim Yılmaz Göl Belediye Başkanı Ahmet Avcı, Ziraat Odası Başkaı Ahmet Duran, TMD’den Günay Demir, Belediye Başkanı Suat Binici, konuşmalarıyla ilçe sorunlarını dile getirdiler. Binici, içme suyu olayını anlattı.
Kaymakam Şevket Cinbir, slayt gösterileri ile el attığı Vezirköprü sorunlarını delilleriyle bir bir anlattı.
Kaymakam Cinbir Bütçeleştirilip programlaşan çalışmalarıyla yaptıklarını ve yapacaklarını delillerle anlattı.
Tank Cengiz: Orüs işçilerinin takipçisi olduğunu, yasa çıktığında çözüleceğini, öğretmen açığının giderileceğini;
Musa Uzunkaya: Burada önemli sorunların tesbit edildiğini, fakat Türkiye’nin bugünkü koşullarda çözümlerin kolay olmayacağını;
Yekta Açıkgöz: Sorunları not ettiğini TBMM’de ve il düzeyinde takipçisi olacağını söyledi.
SORUNLAR: İçme suyu, Yüksekokul (Fakülte), Köylerin Ulaşımı, Eğitim, yeni iş alanları, Huzurevi, Vezirköprü Duruçay Barajları, KÖY-KENT, Tarihi ve doğal güzelliklerin tanıtımı, (Kunduzun Milli Park olması) Tarım ürünleri, İşletme Tesisleri, Panayır ve Festivalin canlandırılması gibi sorunlar yenildi.
Kaymakam Şevket Cinbir de güzel bir konuşma ile oturuma son verdi.
Vezirköprü Kültür Ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu’ndan Başkan Muhittin Noyan, 2.Başkan Ahmet Gündüz, Muhasip Üye: Naime Gündüz, Genel Sekreter Aynur Duru, Denetim Kurulu Başkan Nesrin Aykaç, Üye Lütfi Ceylan, Adem Korkmaz.

Başkan Binici
“Her Zaman Gençlerin Arkasındayım”
Belediye Başkanı Suat Binici gazetemizdeki Belediyespor’la ilgili yazı üzerine Beldespor’a her yönü ile sahip çıkan belediye’dir. Benim gençleri dışlamam düşünülemez. İmkânımız nispetinde Beldespor’a sahip çıkıp destekliyoruz. Destekleyeceğiz. Dedi.
Organize Sanayi Sorunu
İlçemizin gelişmesi için, Ticaret ve Sanayi Odası da son zamanlarda dikkati çeken çalışmalar yapıyor.
Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Edis bu konuda şunları söyledi:
-İlçemizde kurulması istenen Organize Sanayi Bölgesi için Vezirköprü Kaymakamlığı’nca odamıza gönderilen yazıda yatırım değerlendirme raporu ile ilgili ön bilgi formunun imalatçı ve üretici üyeler tarafından doldurulması istenmiştir.
Biz de ilgili 29 üyemize tebliğ ettik. Çalışmalarımız sürmektedir.
Yeni bir parti mi oluşuyor…
TOBB Genel Başkanı Vezirköprü’den Geçti
TOBB Genel Yönetim Kurulu Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu geçtiğimiz Cumartesi günü Vezirköprü’ye gelerek, Ticaret ve Sanayi Odası’nda üyelerle görüştü ve dertlerini dinledi.
Öğlen yemeğini de Vezirköprü’de yiyen Genel Başkan Hisarcıklıoğlu bir buçuk saat ilçemizde kaldıktan sonra Boyabat’a takiben Sinop’a oradan da İnebolu’dan Kastamonu’ya hareket edecek…
Bazı kesimler bu dolaşmayı, (Mehmet Yazar misali) “Yeni bir parti mi?” şeklinde yorumlamaya başladı.
Ziraat Bankası’na Yeni Müdür
İlçemiz Ziraat Bankası’na Salıpazarı’ndan Hasan Safkan (37) atandı.
Genç müdüre başarılar dileriz.

Share
4 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?