logo

Taşımalı 6000 öğrencinin yemeğini Öğretmenevi Verecek

Taşımalı 6000 öğrencinin yemeğini Öğretmenevi Verecek

İlçemizde taşımalı sistemle 50 merkezde eğitim gören 6000 öğrencinin yemeğini bu yıl Vezirköprü Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu verecek.

Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Vezirköprü Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu arasında imzalanan protokol kapsamında taşımalı sistemle ilçemizde eğitim gören 6000 öğrenci için yemek hizmetini öğretmenevi verecek.

Milli Eğitim Bakanlığı’nca pilot il olarak belirlenen Van’da uygulanmaya başlanan sistemi Vezirköprü’de de uygulamak isteyen Vezirköprü Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu yönetimi geçtiğimiz yıl üretim yapmak için yemek fabrikasını Şahinkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinin bir bölümüne kurmuştu.
Bu kapsamda kurulan yemek fabrikasında taşımalı eğitim gören 3500 ilköğretim ve 2500 ortaöğretim öğrencisi için yemek üretimi yapılacak.
Yemek üretiminin yapılacağı alan, 2 soğuk hava deposu, et ve sebze hazırlama bölümleri, kuru gıda deposu ve bulaşıkhaneden oluşuyor.
10 bin adet yemek üretim kapasiteli son sistem teknolojiye sahip olan mutfakta üretilecek yemekler kapaklı küvetler içinde ve ısı yalıtımlı termobaxlara yerleştirilerek sıcak bir şekilde 50 taşıma merkezi okula ulaştırılacak.

Share
9 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?