logo

Taşımalı 6000 öğrencinin yemeğini verecek olan Öğretmenevi ve ASO Yemek Üretimine Başladı

Taşımalı 6000 öğrencinin yemeğini verecek olan Öğretmenevi ve ASO  Yemek Üretimine Başladı

Akşam Sanat Okulu ve Öğretmenevi daha önce yapacaklarını duyurdukları Taşımalı Eğitimin yemeklerini yapmak için kolları sıvadı.

Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürlüğü arasında Ağustos ayında imzalanan protokol kapsamında taşımalı olarak eğitim gören 6000 öğrencinin yemeği Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürlüğü tarafından karşılanmaya başladı.
Milli Eğitim Bakanlığı’nca pilot il olarak belirlenen Van’da uygulanmaya başlanan sistemi Vezirköprü’de de uygulamak isteyen Vezirköprü Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu yönetimi geçtiğimiz yıl üretim yapmak için yemek fabrikasını Şahinkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelinin bir bölümüne kurmuştu.

Sistemi Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu (ASO) Müdürlüğü binasına taşıyan yetkililer bu kapsamda taşımalı eğitim gören 3500 ilköğretim ve 2500 ortaöğretim öğrencisi olmak üzere toplam 6000 öğrencinin yemek ihtiyacını karşılayacak.
Yemek üretiminin yapıldığı alanda, 2 soğuk hava deposu, et ve sebze hazırlama bölümleri, kuru gıda deposu ve bulaşıkhane bulunmakta. 10 bin adet yemek üretim kapasitesine ve son sistem teknolojiye sahip olan mutfakta üretilen yemekler kapaklı küvetler içerisinde ve ısı yalıtımlı termobaxlara yerleştirilerek sıcak bir şekilde 50 taşıma merkezi okula ulaştırılacak.

Share
31 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+7 = ?