logo

TATLI BİR RÜYA


İhsan Cömert
comert_ihsan@hotmail.com

Şahinkayası Kanyonuna güzel piknik çardakları yapılmış, araba parkları, tuvaletler, yeşil alanlar.
Ormanın içine yapılan havuzlara baraj gölünden motopopmla su basılır. Ormanın içinde havuzlar olağanüstü bir güzellik oluşturmuş.
Ulaşım için asma köprü yapılmış. Hem Vezirköprü tarafından, hem de Alaçam tarafından yapılan bağlantılarla köprü tıkır tıkır çalışıyor.
Aşağıdan bakanlar köprüde seyreden araçların güzelliğini güvercin uçuyor gibi görüyorlar.
Köprüden aşağı sallanan bağımsızlığımızın sembolü Türk bayrakları dizi dizi sallanmış kanyonu ziyarete gelen turistleri süzüyor.
Vezirköprü-Alaçam köyleri ile birlikte yeniden birbirine kavuşmuş, her türlü ticaretin de rahat ulaşımları sağlanmış, eskisinden daha güzel ticari ilişkiler geliştirilmiş.
Vezirköprü’den Samsun’a gidiyoruz. Aniden tünele girdik. Dündar dibinden Şeyhsafi’ ye çıktık. Ne rampa var, ne buzlanma ne de kar. Vezirköprü-Havza arası 20 dakikada alınıyor.
Vezirköprü-Durağan yolu öyle güzel yapılmış ki, Doğu Karadeniz’den İstanbul’a kadar otobüsler, tırlar, kamyoncular hep Havza-Vezirköprü-Durağan-Boyabat güzergâhını tercih ediyorlar.
Yol boyları sıra sıra petrol işletmeleri, dinlenme tesisleri ile pırıl pırıl.
Vezirköprü-Gümüşhacıköy ve Osmancık’la ulaşım sağlanmış, Bafra ile komşu olmanın yanında yol ulaşımı da yapılmış, eskiden kayıkla yapılan ticari ilişkiler bu kez karadan yapılıyor.
Vezirköprü öyle bir gelişmiş ki, Belediye Sarayı terminal ile barınak arasına yapılmış. Hükümet Konağı barınak- vabartum arasına yapılmış, yoksa yıkılıp mevcut yerine yeniden mi yapılmış (?…) tam seçemiyorum.
Vezirköprü dünyaya her yönü ile açılmış, derli toplu pırıl pırıl bir şehir.
Sabah ezanı okunmaya başlamış. Müezzinin ezan sesine uyandım, yataktayım.
Sağa sola döndüm, meğer gördüklerim tatlı bir rüya imiş….

Share
26 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Mutlu Bayramlar!..

  14 Temmuz 2021 Köşe Yazıları

  Kurban Bayramı'na geldik. Önümüzdeki hafta bayram yapılacak. Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu. Bu tatille birlikte geçtiğimiz yıl hastalık nedeniyle bir araya gelemeyen birçok kişi memleketine gelerek bayram yapacak. Vezirköprü'de kalabalık olmasını beklediğimiz yerlerden biri. Yazın sıcaklarının iyice bastırdığı günlerde yapılacak bayram ve beraberindeki tatil ilçeye biraz olsun canlılık getirmeyi de ihmal etmedi. Ne de olsa, Vezirköprülü bile olsalar gelenler artık yerli turist. Ufak tefek girişimlerle dışarıdan gelen turistlerin ihtiyaçları...
 • MUHALEFET, İNANDIRICI VE GÜVEN VERİCİ DEĞİLDİR!

  14 Temmuz 2021 Köşe Yazıları

  Muhalefeti eleştirmek kolay diyorlar da, muhalefet de çok tutarsız. İktidar kadar muhalefetin de inandırıcılığı yok. Muhalefet, “TBMM'nin hiçbir yaptırım gücü yok” diyor. Muhalefetin hiçbir önerisi dikkate alınmıyor ama muhalefet meclis çalışmalarına ve oylamalara katılıyor. Böylece TBMM'inden çıkan yasalar meşruluk kazanıyor. Muhalefet meclis komisyonlarına üye veriyor. Komisyon çalışmaları meşruluk kazanıyor. Muhalefet, Radyo Televizyon Üst Kurulu'na (RTÜK) üye veriyor. Kurulun çalışmaları meşruluk kazanıyor. Muhalefet, Hakimler ve Savcılar ...
 • Geçen haftadan kalanlar..

  07 Temmuz 2021 Köşe Yazıları

  Geçtiğimiz hafta değindiğimiz su, elektrik başta olmak üzere Telekom ve PTT üzerinden yaptığımız eleştirilere bir hayli tepki geldi. Gerçekten Vezirköprü'de hemen herkesin bu kurumlardan en az biri ile sıkıntılı bir anısı olmuş, halen devam edenler de var. Elektrik kesintilerinin sanayi kuruluşlarından hastaneye, ısınmadan soğutmaya (Hatta kuruyemiş satışına) kadar herkesi etkilediği dünyada bir de sıklıkla kesilen elektriğin cihazlara verdiği zararlardan bahsedenler oluyor. Bir saatlik elektrik kesintisinin Vezirköprü'ye maliyetini hesaplayab...
 • VEZİRKÖPRÜ’DE TURİZM KİLİTLİ

  07 Temmuz 2021 Köşe Yazıları

  Kalemi elime alınca bu hafta olumlu, sevindirecek bir şeyler yazayım diye niyetleniyorum. Mesela tarım yöresi olan ilçemizde tarım için olumlu adımlar atılıyor. Şunlar şunlar yapılıyor diyebileyim. Pancar ekim alanları eskisi gibi genişleyecek, sevindirici müjde. Tütün ekim alanları da arttırılacak diyebilirim. Ayçiçeği, buğdayın yanı sıra nohut, fasulye ekimi de yapılacak, hatta fasulye, mercimek için paketleme tesisi kuruluyor diye yazabilelim. Mesela; söz verilen kenevir işleme tesisinin temeli atıldı diyebilelim. Ne müm...