logo

TATLI BİR RÜYA


İhsan Cömert
comert_ihsan@hotmail.com

Şahinkayası Kanyonuna güzel piknik çardakları yapılmış, araba parkları, tuvaletler, yeşil alanlar.
Ormanın içine yapılan havuzlara baraj gölünden motopopmla su basılır. Ormanın içinde havuzlar olağanüstü bir güzellik oluşturmuş.
Ulaşım için asma köprü yapılmış. Hem Vezirköprü tarafından, hem de Alaçam tarafından yapılan bağlantılarla köprü tıkır tıkır çalışıyor.
Aşağıdan bakanlar köprüde seyreden araçların güzelliğini güvercin uçuyor gibi görüyorlar.
Köprüden aşağı sallanan bağımsızlığımızın sembolü Türk bayrakları dizi dizi sallanmış kanyonu ziyarete gelen turistleri süzüyor.
Vezirköprü-Alaçam köyleri ile birlikte yeniden birbirine kavuşmuş, her türlü ticaretin de rahat ulaşımları sağlanmış, eskisinden daha güzel ticari ilişkiler geliştirilmiş.
Vezirköprü’den Samsun’a gidiyoruz. Aniden tünele girdik. Dündar dibinden Şeyhsafi’ ye çıktık. Ne rampa var, ne buzlanma ne de kar. Vezirköprü-Havza arası 20 dakikada alınıyor.
Vezirköprü-Durağan yolu öyle güzel yapılmış ki, Doğu Karadeniz’den İstanbul’a kadar otobüsler, tırlar, kamyoncular hep Havza-Vezirköprü-Durağan-Boyabat güzergâhını tercih ediyorlar.
Yol boyları sıra sıra petrol işletmeleri, dinlenme tesisleri ile pırıl pırıl.
Vezirköprü-Gümüşhacıköy ve Osmancık’la ulaşım sağlanmış, Bafra ile komşu olmanın yanında yol ulaşımı da yapılmış, eskiden kayıkla yapılan ticari ilişkiler bu kez karadan yapılıyor.
Vezirköprü öyle bir gelişmiş ki, Belediye Sarayı terminal ile barınak arasına yapılmış. Hükümet Konağı barınak- vabartum arasına yapılmış, yoksa yıkılıp mevcut yerine yeniden mi yapılmış (?…) tam seçemiyorum.
Vezirköprü dünyaya her yönü ile açılmış, derli toplu pırıl pırıl bir şehir.
Sabah ezanı okunmaya başlamış. Müezzinin ezan sesine uyandım, yataktayım.
Sağa sola döndüm, meğer gördüklerim tatlı bir rüya imiş….

Share
41 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Başa döndük: Geçim sıkıntısı!…

  13 Ekim 2021 Köşe Yazıları

  İlçemizde olduğu kadar, ilçe dışında da birçok kesimin dikkatini Vezirköprü'ye çeken arazi toplulaştırma eylemlerinin yankıları sürerken, insanlar haklı ya da haksız olan konusunda kararlarını netleştiriyor. Konuyla ilgili kesin kararı ise yargı verecek. Arazi toplulaştırma eylemlerinden sonra Vezirköprü'de gündem kısa sürede geçim sıkıntısına döndü. Özellikle çiftçilerimizin gübre başta olmak üzere artan girdi maliyetlerinden ötürü 'ekmemeyi' düşündüklerine defalarca üzülerek şahitlik ettim. Konuşmalarda bir karamsarlık hakim. Herkes bu kışı...
 • BU İŞTE BİR HİNTLİK Mİ VAR?

  13 Ekim 2021 Köşe Yazıları

  Vezirköprü köylerinde yapılmak istenilen arazi toplulaştırılmasında hangi tarafla konuşsan sonuca varamıyorsun, hemen hemen herkes ayrı telden çalıyor. Köylüler toplulaştırma ilanının kendilerine duyurulmadığını, Toplulaştırma işlemine başlamadan önce aksaklıkların giderilmesi için kendilerinin bilgilendirilmediğini, İktidar milletvekilinin kendilerine aksaklıkların düzeltilmesi için toplulaştırmanın bir süre erteleneceği sözünü vermesine rağmen, bir hafta sonra sabah kalktıklarında köyün güvenlik güçlerince sarıldığını gördüklerinde ...
 • Okullardaki sıkıntılar: YURT ve İHALE

  06 Ekim 2021 Köşe Yazıları

  Okulların açılmasıyla birlikte eğitimde yaşanan sıkıntılar yeniden gündeme geldi. Bunlardan bazıları ilk ve orta dereceli okullarda yaşanırken, bazıları da üniversite ve dengi okullarda yaşanıyor. Bu güne kadar Vezirköprü'de hiç duyulmayan YURT sorunu bu yıl ilçemizde de baş gösterdi. İlçemizdeki yurtların yetersizliği yıllardır sürse de, büyük kentlerdeki yurt sorununun medyada yer alması nedeniyle bu yıl ön plana çıktı. Belediyelerin yarışı haline dönen yurt sıkıntısına çözüm arayışında ilçemizde de hem Samsun Büyükşehir, hem de Vezirköprü B...
 • GEÇTİĞİMİZ HAFTALAR VE GÜNLERDE VEZİRKÖPRÜ’DE YAŞANANLAR

  06 Ekim 2021 Köşe Yazıları

  Vezirköprü'de geçtiğimiz aylar, haftalar ve günlerde nelerin yanlış nelerin doğru olduğunu sevgili Göktan Vatandaş Gazetesi'nde “Bana Göre” köşesinde “ÜZÜLDÜK” başlığı altında çok güzel özetlemiş. Gerek Göktan'ın bu makalesi, gerekse Vezirköprü Ziraat Odası'nın hazırlayarak siyasilere ve ilgili kurumlara sunduğu rapor hiçbir yoruma meydan vermeyecek kadar açık ve nettir. Bu çalışmasından dolayı Ziraat Odası Başkanı Sayın Arslan KAYA ve yönetimini bir kez daha kutlarım. Peki; Neler yanlış, neler doğru?… - İlçede köylülerin karşı...