logo

Teknofest 2021’de Türkiye 4.sü olan Narlısaray Robotics takımına Robotik ve Kodlama Sertifikaları Verildi

Teknofest 2021’de Türkiye 4.sü olan Narlısaray Robotics takımına Robotik ve  Kodlama  Sertifikaları  Verildi

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında yapılan ve ilçemizi başarılı bir şekilde temsil ederek Türkiye 4.sü olan Narlısaray Robotics takımına Vezirköprü Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından “Robotik ve Kodlama Sertifikası” verildi.
Teknofest 2021′ de ilçemizi başarıyla temsil eden, insanlık yararına teknoloji yarışması sosyal inovasyon kategorisinde PAV-SAV isimli projesi ile Türkiye 4.sü olan Narlısaray Robotics Takımını, atölyelerinde ziyaret eden Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Kaya ve Müdür Yardımcısı Banu Seni, Robotik Kodlama Kursunu başarı ile bitiren 9 öğrenciye belgeleri ile birlikte hediyelerini takdim ettiler.

Konuyla ilgili olarak konuşan Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Mustafa Kaya, “Teknofest,Tübitak yarışmaları ve Temel Robotik ve Kodlama kursunun açılmasında ve başarılı bir şekilde bitirilmesinde emeği geçen Kurs Öğretmeni Mesut Seyfi Şen’e ve öğrencilerine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.” Dedi.
Kaya; “Robotik ve Kodlama alanında kurslarımız planlamalarımız doğrultusunda ilçe merkezimizde de istekler doğrultusunda kursları açacağız.

Narlısaray Ortaokulu Müdürü Ali Gökçe’ye, Müdür Yardımcıları Hatice Koçyiğit ve Mehmet Fatih Polat’a, sertifika dağıtım programında bizlere göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı teşekkür ederiz.” İfadelerine yer verdi.
Kurs Öğretmeni Mesut Seyfi Şen ise; “Temel Robotik ve Kodlama kursunu başarı ile bitiren öğrencilere sertifikalarını vermek için Narlısaray Ortaokuluna kadar gelerek bizleri onurlandıran Halk Eğitimi Merkezi Müdürümüz Mustafa Kaya ve Müdür Yardımcımız Banu Seni’ye teşekkür ediyorum.” dedi.
Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürü Resül Özata ise; “2022’de Karadeniz Bölgesi’nde Samsun merkezli gerçekleştirilecek olan Teknofest yarışmalarında bizleri en iyi şekilde temsil edeceğine inandığımız öğrencilerimize, başarılar diliyoruz.” Şeklinde konuştu.

Share
3 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+8 = ?