logo

TEMMUZ’da YAYLA FESTİVALLERİ VAR

TEMMUZ’da YAYLA FESTİVALLERİ VAR

20 yıl önce Vezirköprü – 6 Haziran 2004 Pazar

VEZİRKÖPRÜ YAYLALARI ŞENLENECEK

Vezirköprü’de Temmuz ayı ile birlikte festivaller başlıyor.
3-4 Temmuz ünlü Esenköy’ün yağlı güreşlerle sürecek festivali var. Festivale sanatkarlar ve oyun ekiplerinin geleceği bildiriliyor.
20-25 milyar liralık festivalin sponsoru, EVS bilgisayar Lmt. Şirketi sahibi geçen yılın panayır ağası ZEKERİYA  YAVUZ …
ESENKÖY yaylası cidden görülmeye değer bir yer, festivalle değerlendiriyoruz.
KUNDUZ  FESTİVALİ
Vezirköprü’nün 6-7 yıldır düzenlenen Kunduz Festivali de bu yıl 17-18 Temmuz’da yapılacak.
Festivali düzenleyen Göl Belediye Başkanı Ahmet Avcı’da:
-Festival için hazırlıklara başladık.  İçişleri bakanı Sayın Abdulkadir Aksu bir engeli çıkmazsa Festivalimizi ve Vezirköprü’yü ziyaret edeceğini söyledi. Turizm Bakanı Sn. Erkan Mumcu’nun da festivale katılması bekleniyor. dedi.
Festivalimize Ankara ve Samsun’dan sanatçılar bekliyoruz. Mahalli sanatçılar da katılacak.
Göl – Kunduz Yayla Festivali ilk defa o zamanki başkan Bayram Çiçekdağ zamanında; yöresel yemekler, keşkek kazanları ve çeşitli eğlencelerle düzenlenmişti.
Önceki yıl Başbakan Yardımcısının yuhalanması gibi üzücü olay meydana gelmiş, hesabı kitabı da düzgün yapılamamıştı. Buna rağmen çok kalabalık olmuş, küçük esnaf sergi açarak gelir sağlama olanağı bulmuştu.
ÇAMLIK ÇAY BAHÇESİ HALKIN HİZMETİNE HAZIRLANIYOR
Belediye yönetimi programları gereği çalışmalarını sürdürüyor.
Belediye Başkanı Osman Özer’den alınan bilgilere göre:
Parktaki çirkin mermer yığıntısı kaldırıldı.
Ganioğlu’na yapılacak işhanının beş kat olması istendi. Ancak civarındaki binaların yüksekliğini geçmemesi için üç katla sınırlandı. Mühendisler, Ganioğlu İşhanı ile Taşhan projesinin yapımı çalışmalarını sürdürüyor.
ÇAY BAHÇESİ
Belediye Orman İşletmesi’nden, Çamlığı, halka mesire yeri olarak değerlen-dirmek için üç yıllığına 965 milyon liraya kiraladıklarını söyleyen Başkan,
-Çamlığın şu anda yer altı kablolarıyla elektriklerinin eski kablolar bozulmuş, yenilerini yapıyoruz. Burada Vezirköprü semaverleri ve kendir pişir- kendin ye et yemekleri ile ilçemizin hamur işi yemekleri ve çay bahçesi olacak. dedi.
Muhtarlar toplantısında Kaymakam açıkladı:
“TALİMAT ÜZERİNE KIZ YURDUNU BAKANLIĞA DEVRETTİK”
Kaymakam Veysel Özgür muhtarlar toplantısında yaptığı konuşmada: Devlet -Vatandaş işbirliği ile yapamayacağımız bir şey yok, fakat işlerinizde gerekli dilekçeyi verin gereğini programlayalım. Hiçbir yere sütünü satamayan köylere yardım projesi hazırlıyoruz. Kooperatif dışındaki köylere gereken yardımı yapacağız. Kız yurdunu, talimat üzerine bakanlığa devrettik.
Konuşan Tarım İlçe Müdürü Dursun Okur ‘da : “Dönüm parası 16 milyon liradan değişmedi.” dedi.
Toplantı sohbetlerle sona erdi. (Volkan Kırıcı)
SAMSUN’a 86 TRİLYON’dan 
VEZİRKÖPRÜ’ye  2,2  TRİLYON
Muhittin Noyan
2004 yılı Samsun ve ilçemizin yatırım programı
Başbakanlık devlet planlama teşkilatının 2004 yılı yatırımlarının illere göre dağılımı adlı 2004 yayınında 2004 yılı için Samsun İline 86.666 milyar TL yatırım yapılacağı ilçeler arası ise sektörlere göre dağılımında Vezirköprü’ye tarım sektöründe Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nce 1993 yılında başlanıp 2005 yılında bitirilmesi planlanan 60 hm3 depolama 9657 ha sulama projesine 2004 yılı için 2200 milyar TL yatırım yapılacağı bundan başka bir yatırımın olmadığı, Samsun’a ayrılan 86,666 milyar TL’de yalnızca 2,200 milyar TL’nin ilçemize ayrılması, nüfus yoğunluğu bakımından 14 ilçenin arasında 3. olan ilçemize ayrılan bu miktarın azlığı ve diğer ilçelere gidecek yatırımlar toplamının 84,466 milyar TL olması bizleri hüsrana uğratmıştır.
Hoppala….  
HAVZA’ya GİDECEK VA MI?
Hadi Havza’ya  bi, iki; kalkıyo!..
1-Halk Bankası
2-Hastane Döner Sermaye
3-Karadeniz Market
4-Yüksekokul
5-Huzurevi
6-Semaver
7-Maliye gelir müdürlüğü
8-Çocuk yurdu çoktan gitti
9-Boş!..
Doldu araba bir kişilik yer kaldı!.. Hadi!..

Share
238 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?