logo

Teşekkürler USTA..


Göktan Tek'er
goktanteker@hotmail.com

Samsun Milletvekili Erhan Usta, Mustafa Demir’in seçimden sonra yapılacağını vaat ettiği planlarını gösteren broşürü paylaşarak yapılmayanları aktardı.
Mustafa Demir’in Belediye Başkanı olduktan sonra yapacaklarını aktaran bu broşüre göz attım.
Vezirköprü için özellikle yapılacakları (vaatleri) sıraladım:
Alt yapı ve ulaşım başlığı altında yazanlar;
Merkez ve ilçelerde otopark sorunu çözüm projeleri, şehir içi ve ilçelere yönelik ulaşım terminal projesi.
Aradan geçen 200 günde Vezirköprü’de bir otopark çözümü dillendiğini bile duyamadık. Bununla birlikte Samsun’un en zor ulaşım sağlanan ilçesi olarak neredeyse hiçbir ulaşım aracına da kolay ulaşamıyoruz. Akşam 7’den sonra ilçeye toplu taşıma yok. Civardaki havaalanlarından Vezirköprü’ye gelip gitmek saatler alıyor.
Komşu ilçe Merzifon’a başlanan ancak devamı getirilemeyen seferler nedeniyle 45 km.lik yol 2,5 saat sürüyor. (İl dışına çıkmak için belge şartı deniyordu, ancak Samsun’dan Ordu, Sinop, Amasya ve Çorum’a, bu illerden Samsun’a çalışan minibüsler varken Vezirköprü’ye özel bir izin alınma gerekliliğini anlamak mümkün değil.)
Benzersiz şehirlerde başlığı altında, Şahinkaya Kanyonu’nun doğa sporları merkezine dönüştürülmesi.
Geçtiğimiz yıl yapılan Falcon Fest’in bile bu yıl yapılamadığını, sebebinin de maddi yetersizlik olduğunu daha önce de paylaşmıştım.
Değer üreten şehir başlığı altında; Samsun ve çevresinin yöresel mutfağının geliştirilmesi projesi.
Yangın yüzünden 2. kez restore edilen Taşhan’ı kiraladığı halde 2 yılı aşkın süredir açılışını yapmayan bir Belediye’den bahsediyoruz. Yöresel mutfağın içine girer mi bilmem, “Vezirköprü Kanyona’a gelen binlerce turistten ne kadar faydalanabiliyor, fayda sağlanması için bu güne kadar hangi adımlar atıldı?” sorularının cevabını bilen var mı?
Vezirköprü Kunduz turizm, kültür/spor kompleksi projesi.
İlçemizdeki hemen her proje ve yatırım gibi başlaması uzun süren bitmesi ise beklenmeyen projelerden biri olarak kaldı. Ormandaki güzelim alanda, metruk halde kalmış betonarme artıklarının geride bıraktığı, çirkin görüntüler yanımıza kâr kaldı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın başladığı ve bitiremediği bu projeyi Büyükşehir neden üstlenmeye kalktı ve hangi parayla bitirecek ayrı bir tartışma konusu.
Vezirköprü OSB sanayi sitesi projesi ve Vezirköprü sanayi sitesi projesi.
İlçemizde yılan hikayesine dönen sadece lafını duymakla yetindiğimiz, olmayacağını da hepimizin kabul ettiği bu işlerde, diğer ilçelerin müjdelerini verelim. Kavak OSB’de 2. etap hayata geçecek, Çarşamba ve Terme OSB’ye kavuşacak. Samsun merkezde 3 sanayi bölgesi daha kurulacak.
Erhan Usta’ya Vezirköprü adına teşekkür ediyorum. Hızla unutulan bu işleri (yol talebinin dışında) bize yeniden hatırlattığı için..

Share
136 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İlla gidecekse Emniyet Müdürlüğü gitmeli

  22 Haziran 2022 Köşe Yazıları

  Giderek Havza'ya doğru ilerlemekte olan Vezirköprü'de özellikle hastanenin yeni binasına taşınmasından sonra bir dağınıklık yaşanmaya başladı. Belediye binasının da olduğu şehir merkezi merkez olmaktan çıkarken eski hastaneye doğru olan kısımda da esnafın eski işgücünü yakalaması güçleşti. İlçemizde Belediye binası ve Hükümet Konağı'nın da merkezden taşınarak Esentepe Mahallesi'ne gitmesine çalışıldığı haberleri yayıldı. Hükümet Konağı için gidiş şimdilik durdu. Ancak Vezirköprü Belediyesi'nin Esentepe'deki Tır Garajı olarak bilinen alana gitm...
 • HAVANDA SU MU DÖVÜYORUZ?

  22 Haziran 2022 Köşe Yazıları

  Yıllardan beri tartışır dururuz. Bu ilçe de turizmi geliştirelim, ancak turizmle kalkınırız sanısındayız. İlçe de sanayi geliştirelim, ancak sanayi ile kalkınırız, göçü sanayi ile durdururuz umuduyla… İnşaat sektörü zaten ölü yatırım. Son yıllarda zaten herkes müteahhit oldu. İnşaat sektörü, ne göçü durdurdu ne de kalkınmayı sağladı. Ancak her köşede bir milyoner yarattı. Toplumsal kalkınmaya olumlu bir etkisi olmadı. Peki; tarım yöresi olan Türkiye nüfusunun tersine, nüfusunun % 70'inin kırsalda yaşadığı Vezirköprü'de, neden tarım...
 • Tatil Sürecini Nasıl Değerlendirmeliyiz?

  22 Haziran 2022 Köşe Yazıları

  Yoğun ve yorucu bir eğitim yılının ardından tatil sürecine girdik. Dönemin yoğun ve yorucu olmasının nedeni pandemiden kalan birikmiş enerjinin bazen ertelenmiş çalışmaların ve edinilmiş alışkanlıkların okula uyumu zorlaştırması oldu. Yine de tüm bunlara rağmen uyum sürecine genel olarak girildi ve dönem bitirildi. Şimdi bizi güzel bir tatil süreci bekliyor. Okul dönemi çocuklar ve veliler için zorlayıcı olsa da tatil dönemi de hem çocuklar hem veliler için belirsizlik oluşturabiliyor. Çocukların gün içinde neler yapacağı, ailelerin sürekli...
 • Küçük Sanayi yapılabilir mi?

  15 Haziran 2022 Köşe Yazıları

  Vezirköprü'de beklenen işlerden biri de Küçük Sanayi Sitesi. Belediye'nin öncüsü olduğu çalışmayla Avdan Bölgesi'ndeki Karma OSB'nin yapılacağı söylenen alanın yanına mı yapılacak, yoksa Ticaret ve Sanayi Odası'nın öncülüğünde kurulan Vezirköprü Karma Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi ile yürütülen çalışmanın bir ürünü mü olacak, ya da Vezirköprü'de yeni bir küçük sanayi sitesi olabilecek mi? Birlikte göreceğiz. Bu çalışmaların başlangıcından haberdar olmakla birlikte, küçük sanayiler hakkında yaşanan gelişmelerden büyük kısmın haberinin olmadığ...