logo

Ticaret Odasında yapılan toplantıda sorunlar görüşüldü Hele Şükür! Yüksek Okul İçin Toplantı Yapıldı 13 Haziran 1999 Pazar

Ticaret Odasında yapılan toplantıda sorunlar görüşüldü Hele Şükür! Yüksek Okul İçin Toplantı Yapıldı 13 Haziran 1999  Pazar

Vezirköprü’nün şimdiye kadar açılmasını arzu ettiği Yüksek Okul için toplantı, Ticaret Odasında Kaymakam Tayyar Şaşmaz başkanlığında nihayet yapıldı.
Yüksek Okul Yaptırma Derneği Başkanı İ.Sadık Edis’in daveti üzerine yapılan toplantıya, Kaymakam Tayyar Şaşmaz’ın yanı sıra Belediye Başkanı Suat Binici, Parti Başkanlarından sadece DYP İlçe Başkanı Hüseyin Fakı ve FP İlçe Başkanı Emrullah Yiğit, Talip Karaca, Hasan Tunç, Serdar Kaytaz, Vefai Teker, Hayati Ağca ve Mehmet Kandemir katıldı.
Toplantıyı açan Kaymakam Şaşmaz:
-Vezirköprü’ye Yüksek Okul açılması kararlaştırıldı. Buna paralel olarak yapılan binasının 3 katının kaba inşaatı bitti. İnşaatı alan yüklenici (Müteahhit) verilen ödenekten fazlasını yaptığını söylüyor. Ek ödenek olmazsa kalacak, şantiye çalışmıyor. Diyor. Olağan üstü bütçeden ödenek de çıkarmak zor. Esasen ödenek Vezirköprü Yüksekokulu için çıkmaz; Rektörden söz alınırsa üniversite adına çıkar. Parlamenterler bu işe yardımcı olurlar. Ödenek çıkarsa gelecek yıl bitebilir. Tekel binası geçici olarak alınabilirse burada binası bitinceye kadar öğrenim devam edebilir.
Bir heyet olarak Ankara’ya bütçeden sonra randevu alınıp gidilecekse, ilçenin gelişebilmesi için diğer sorunlar da ele alınabilir.
Örneğin: Tekel makineleri Havza’da yersizlikten üst üste battal şekilde duruyor. İlçemizde uygun tekel yeri var, getirilebilir. Ayrıca Vezirköprü’den; Bafra, Merzifon, Gümüşhacıköy, Osmancık yolu açılabilir.
Toplantıya katılanlardan Suat Binici, Hasan Tunç, M. Kandemir görüşlerini belirtti.
DYP Başkanı Hüseyin Fakı’da:
-Osmancık yolunun bağlanması, ormanlarımızı bölüp almak isteyen bu ilçenin gayesine yardım etmek olur. Dedi.
Daha sonra İ.Sadık Edis, heyette görev alanları saptadı. DSP Başkanı İhsan Keleş, MHP Başkanı Osman Muşta, ANAP Başkanı Baha Kalaycıoğlu, FP Başkanı Emrullah Yiğit, DYP Başkanı Hüseyin Fakı, Kaymakam Tayyar Şaşmaz, Belediye Başkanı Suat Binici, Ticaret Odası Başkanı İ.Sadık Edis, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Pişkinel, Basından Vefai Teker, Hayati Ağca.
Bakalım görev verilen bu heyet ilçenin çocukları olarak, bu işi başarıya ulaştırmak için çalışabilecekler mi?

Bir Şehit Daha
Geçtiğimiz Cumartesi günü ilçemize bir şehit daha geldi. İlçemizin Narlısaray Beldesinden olan ve Şırnak’ta şehit düşen Mustafa oğlu 1978 doğumlu Fahrettin Sak gözyaşları içinde toprağa verildi.
Pazarcı köylü genç, köyüne giderken, kendisine çarpan meçhul araç tarafından 40 metre sürüklendi ve yaşamını yitirdi.
Trafik Cinayeti
İlçemizin Pazarcı Köyü yolu üzerinde feci bir trafik kazası oldu.
İddialara göre: Plakası ve sürücüsü henüz saptanamayan bir araç, köyüne girmekte olan 25 yaşındaki Muharrem Çelik’e çarparak sürükledi ve ölümüne neden oldu.
Gece 23.45’te Çakırtaş köyü civarında, ilçeye 2 kilometre uzaklıkta asfaltta meydana gelen olayda Muharrem 40 metre kadar sürüklendi.
Savcılığa yansıyan olayın sorumlusu ve aracı aranıyor.
Bu yavrular kitap bekliyor…
Mirza Çalışkan Okulu Kitap Bekliyor
Yepyeni pırıl pırıl tertemiz bir okul.
Tıpkı ismini taşıdığı, ömrünü ilçesinin eğitimine vakfetmiş, görevi başında yaşamını yitirmiş rahmetli Mirza Çalışkan gibi pırıl pırıl…
Öğrencisiz okul olmayacağı gibi, kitapsız da öğrenci eğitimi düşünülemez. Gelin görün ki: bu görkemli okulun kütüphanesi bomboş. Siz okurlarımızdan bu güzel okul kitap bekliyor. Kitapları ister okula, ister Milli Eğitim Müdürlüğüne, isterseniz Vatandaş Gazetesine bırakabilirsiniz.

Share
305 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?