logo

Ticaret Odası’ndan Girişimcilik Eğitimi

Ticaret Odası’ndan Girişimcilik Eğitimi

Ticaret ve Sanayi Odası ile KOSGEB tarafından 5.si düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 16-19 Şubat tarihlerinde yapıldı.FişekçiVezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası, KOSGEB Samsun İl Müdürlüğü ile yapılan işbirliği protokolü çerçevesinde Vezirköprü’de “Girişimcilik Eğitimleri” düzenleniyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan Vezirköprü TSO Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir FİŞEKCİ, 16 Şubat 19 Şubat 2017 tarihleri arasında 5.si düzenlenen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi” ile genç girişimcilerin sayesinde Vezirköprü’de yeni işletmelerin açılmasına destek olarak ticarette ve sanayide Vezirköprü’ye çağ atlatacaklarını söyledi.
TSO Başkanı FİŞEKCİ sözlerine şöyle devam etti, “Girişimcilerimiz için Samsun KOSGEB Müdürlüğü ile işbirliği yaptık. Eğitimleri odamız bünyemizde düzenliyoruz. Vezirköprü’müzde yeni iş sahalarının kurulması için devletimiz tarafından sağlanan bu fırsatı iyi değerlendirmemiz gerekiyor.
Bu çalışmalarımızda bize sonsuz destek veren KOSGEB Samsun İl Müdürü hemşerimiz Ahmet Dursunoğlu’na teşekkür ediyorum” dedi.
Konuyla ilgili olarak KOSGEB Girişimcilik Destek Programı kapsamında desteklerinin ülke ekonomisine ve istihdama katkısını değerlendiren DURSUNOĞLU, “Ülkemizde girişimcilik kültürünün yaygınlaşması, istihdamın artması, başarılı ve sürdürülebilir işletmelerin kurulması için çalışıyoruz. Bu kapsamda önce girişimcilerimizi 70 saatlik eğitime tabi tutuyoruz. Bu eğitim içerisinde iş fikri analizi, üretim planı, pazarlama planı, finans planı gibi konular var. Girişimcilerimizin eğitim esnasında iş fikirleriyle ilgili fizibilite yapmalarını sağlıyoruz. Bu çerçevede düşündüğü kadar karlı olmadığını tespit edip yapmayı düşündüğü işten vazgeçenler olabildiği gibi, iş fikrini değiştirenler, kuruluş yerinahmet durdunoğlui değiştirenler ya da yatırımının ölçeğiyle ilgili kritik kararlar veren girişimcilerimiz oluyor. Bu sayede yanlış yatırımların önüne geçerek kaynak israfını da engelliyoruz. Tüm bu eğitim aşamasından başarıyla geçen girişimcilerimize katılım belgesi veriyoruz. Söz konusu katılım belgesini aldıktan sonra işini kuran ve KOSGEB tarafından İş Planı kabul edilen girişimcilerimize, 50.000 TL. ye kadar hibe ve 100.000 TL.’ye kadarda faizsiz kaynak sağlıyoruz. Yeni kurulan bir işletmenin ayakta kalabilmesi için KOSGEB olarak sunduğumuz bu destek, açılan işletmelerin sürdürülebilir olabilmesi adına büyük önem taşıyor.” dedi.

Share
1086 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?