logo

Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Üyelerine “NEFES KREDİSİ”

Ticaret ve Sanayi Odası’ndan Üyelerine “NEFES KREDİSİ”

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Kredi Garanti Fonu, Denizbank ve Ziraat Bankası arasında “TOBB Nefes Kredisi” protokolü imzalandı.

Ülke ekonomisinde önemli yer tutan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Kredi Garanti Fonu, Denizbank ve Ziraat Bankası arasında “TOBB Nefes Kredisi” protokolü imzalandı
Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir FİŞEKCİ konuya ilişkin bir demeç verdi. Başkan FİŞEKCİ, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından organize edilen Nefes Kredisi Kampanyasına, Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odasının 200 bin lira kaynak ayırdığını belirterek “Bu miktarın 10 katına kadar kredi kullanılabilecek. Odamızın bu finansmanı sayesinde Denizbank veya Ziraat Bankası’nın Vezirköprü Şubelerinin KOBİ niteliğindeki üyelerimize üst limiti 50.000 TL olmak üzere 1 yıl vadeli kredi seçenekleri sunacağını dile getirdi.
“Ülke ekonomisinde önemli yer tutan küçük ve orta ölçekli işletmelerin içinde bulunduğu finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere, Birliğimiz liderliğinde oda ve borsaları-mızın katılımı ile kapsamlı bir proje oluşturuldu. Proje kapsamında KOBİ niteliğinde olan borsa üyelerine belirlenen bankalar tarafından yıllık %9,90 faiz oranından bir yıl vadeli kredi olarak kullandırılması esasına dayandırılmaktadır” dedi.
Başkan FİŞEKCİ “Kobilerin teminatlarında bankalar risk gördüğü için kredi vermiyordu. Hazine destekli Kredi Garanti Fonu kefaleti ile Kobilerimizin bu proje kapsamındaki kredilerine %85 kefalet sağlandı. Bankalarımız ise projeye kaynak sağladılar” dedi.
KOBİ niteliği taşıyan üyelerimiz bu krediden yararlanabilecektir” dedi. Krediye ilişkin ayrıntılı bilgi için İlçemizde mevcut Denizbank veya Ziraat Bank Şubelerine başvurmaları gerektiğini hatırlatan Başkan FİŞEKCİ, krediye başvurabilmek için öncelikle ODAMIZ’dan, “TOBB Nefes Kredisi Başvurusu İçindir” ibareli faaliyet belgesi alması gereklidir” dedi.ticaret

Share
924 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?