logo

Toplantı neden basına kapatıldı?


Göktan Tek'er
goktanteker@hotmail.com

Geçtiğimiz hafta Samsun Valisi Zülkif Dağlı’nın Vezirköprü’ye ziyareti oldu.
Basın olarak elimizden geldiğince takip etmeye çalışsak da, iş toplantıya (yani Vezirköprü sorunlarını konuşmaya) gelince, toplantı basına kapalı olarak gerçekleştirildi.
Sebebini biz anlayamadık!
Vezirköprü’deki okulların sorunlarının kim tarafından bilinmesinde sakınca olur? Hangi sebeple toplantıda konuşulanlar Basın’a yani halka duyurulmamaya çalışılır?
KAR
Türkiye’de olduğu gibi Vezirköprü’de de beklenen kar sonunda geldi.
Hayatı olumsuz etkiledi gibi söylemler olsa da, herkesin kabul ettiği gibi özellikle SU ihtiyacının giderilmesi bakımından önemliydi karın yağması.
Pazartesi günü bile özellikle Samsun’dan gelişte, Havza civarında yolun kapandığına şahit olduk.
Havza Vezirköprü arasında özellikle Göğem ve Ortaklar’da kar yağışının yolu kapatacağı ve sürücülere sıkıntı yaşatacağı beklentisiyle devam ettiğimiz yolculuğumuzda, yolun tamamen temizlenmiş olduğunu gördük.
Her zaman olumsuz şeyler söyleyecek değiliz ya, yapılan çalışmalar bize istendiğinde olabildiğini göstermesi bakımından örnek oldu; emeği geçenlere teşekkür ederim.
Kar yağışının sonucunda bir önemli güzellik de Vezirköprü’de kaldırımların tamamen temizlenerek yayaların olası kazalarının en aza indirilmesi yönünde yapılan çalışmalar oldu.
Önümüzdeki günlerde devam edeceği söylenen kar yağışının devamında da aynı çalışmanın sürmesini umuyoruz.
Seçimler
Vezirköprü’de sivil toplum kuruluşlarının seçimlerinin yapılacağı 2022 yılında üst üste genel kurulların yapılacağını görüyoruz.
Başlangıç Esnaf ve Sanatkarlar Odası genel kuruluyla olacak.
Burada mevcut başkan Orhan Şahin ve ekibinin yeniden aday olacağını, karşısında bir aday daha çıkacağını duyduk.
Şoförler Odası ve Ticaret Odası seçimlerinde de mevcut yönetimlere muhalif adayların çıkması beklentisi yüksek.
Orhan Şahin geçtiğimiz hafta Gazetemizin yaş günü dolayısıyla ziyaretimize geldiğinde Esnaf ve Sanatkarlar odası olarak yaptıklarını paylaştı.
Özellikle BESİ Organize Sanayi Bölgesi için ellerini taşın altına koymaktan çekinmediklerini, Vezirköprü için önemli gördükleri bu girişimde olmalarının kazandırdıklarını aktardı. Peşinden Vezirköprü’deki Küçük Sanayi Sitesi için çalışmalarının sürdüğünü söyledi.
Şahin ve ekibi Vezirköprü’nün gelişmesi için ellerinden geleni bu güne kadar yaptıklarını, bugünden sonra da yapacaklarını kaydederken samimiyetlerini görüyoruz.
Vezirköprü için kim daha iyi hizmet edecekse, oda üyelerine iyi hizmet verecekse iş başına gelmesi en büyük dileğimiz.

Share
24 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Bayram gelmiş neyime?

  11 Mayıs 2022 Köşe Yazıları

  Ramazan Bayramı'nın kısa süren tatilinin ardından her zamanki Bayram kalabalığını arayan Vezirköprü yaz başlarının sakin görüntüsüne doğru yol alıyor. Çiftçinin tarlaya çekilmesiyle birlikte neredeyse ölü şehir haline gelmesine alıştığımız ilçemizde zaten sönük durumdaki esnaf ekonomisini zor günlerin beklediğini söylemek falcılık olmaz. Okulların da kapanmasıyla birlikte ilçenin tamamen tatil havasına gireceğini önceki yıllardan biliyoruz. Bu boşluk Vezirköprü ekonomisinin tarıma ve öğretmenler başta olmak üzere memur maaşlarına bağlı bir dur...
 • SÖNÜK GEÇEN BİR BAYRAM

  11 Mayıs 2022 Köşe Yazıları

  Bilindiği gibi Vezirköprü, Türkiye'de farklı bir sosyoekonomik yapıya sahip. Türkiye nüfus yapısı büyük ölçüde kentleştiği halde, Vezirköprü tam tersi bir yapıda. Cumhuriyet'in ilk yıllarındaki kırsal nüfus ve kentsel nüfus yapısı yüz yıldır pek değişmemiştir. Hani fazla da haksızlık etmeyelim, bir şey değişmiştir. MESELA! Vezirköprü'nün mevcut nüfusu 95 bin dolaylarındadır. Bu nüfusun İKİ KATI 200 BİN CİVARINDA Vezirköprülü nüfus gelişmiş batı illerimiz çoğunlukta olmak üzere göç etmiştir. Türkiye'nin değişik illerine iş, aş ve daha iyi yaşa...
 • Zor Bir Ailede Büyümek

  11 Mayıs 2022 Köşe Yazıları

  Çeşitli yetiştirilme tarzından gelen bireyler bir araya gelir ve yeni bir aile kurarlar. Aile klasik bir tanımla toplumun en küçük yapı taşını oluşturur. Kısa, sade, öz olan bu tanımda topluma yön veren, insanların birbirinden etkilendiği, zarar ve yararlardan kolayca faydalanabileceğimiz daha derin bir anlam yatar. Bir aileyi zor aile yapan durum nedir? Öncelikli olarak ailede anne, baba ya da eşlerden her ikisi dediğim dedikse, çocuğa seçim imkânı sunmuyor ve kararları onun yerine veriyorsa üstelik bunu yaparken çocuğun az şey bildiğini, on...
 • Siz de merak ediyor musunuz?

  27 Nisan 2022 Köşe Yazıları

  Bu hafta sonu Ramazan Bayramını kutlayacağız. Her bayram öncesinde biraz daha mutlu olabileceğimiz konular arar, bulamayınca da fıkralarla okurlarımızın içini karartmamayı isterdim. Bu bayram haftasında maalesef Sanayi Bakanlığı'nın Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü'nün açıkladığı rapordaki (yüzümüze çarpan) gerçekleri yazmazsak olmaz. Belki her bayram Vezirköprü'ye gelen, kalbi Vezirköprülü kalanların, ilçelerinin durumunu öğrenmeleri açısından faydası olur. Vezirköprü kalkınmışlık bakımından 5. Seviye ilçeler arasında. Açıklanan raporda hem...