logo

Toplum Sağlığı Merkezi’nden İftar Programı

Toplum Sağlığı Merkezi’nden  İftar Programı

Vezirköprü Toplum Sağlığı Merkezi 14 Mart Çarşamba Akşamı Çamlık Parkında iftardan sonra sağlıklı yaşam ile ilgili eğlenceli bir program düzenledi.
Çocuklarımızın ve halkımızın sağlıklı yaşaması, hastalanmadan önce sağlığın kıymetinin bilinmesi amacıyla düzenlenen gecede ramazana özel Karagöz ve Hacivat çizgi film gösterisi yapıldı, vatandaşlara atom dağıtıldı.
Vezirköprü Kaymakamı Yunus Emre Altıner’in eşi ve kızıyla katıldığı ve çocukların sunduğu programda şarkıları çocuklar söyledi, sağlıklı olmak için yapılması gerekenlerin mesajını çocuklar verdi.
Çocuklar kadar büyüklerin de beğeniyle izlediği Karagöz ve Hacivat, diş sağlığı ve diş fırçalamanın önemini anlatırken aynı zamanda spor yapmanın gerekliliğini anlattı ve çocukları eğlendirdi.
Palyaçonun da çocuklarla oynadığı, sağlık mesajları verdiği eğlencede sağlıkla ilgili sorular soruldu, ödüller verildi. Ayrıca tüm çocuklara diş macunu, diş fırçası ve sağlıkla ilgili küçük hediyeler dağıtıldı.
Ramazanda, bayramda ve hayatımızın her gününde sağlıklı ve mutlu bir yaşam dileğiyle noktalanan gecede çocuklarda el yıkamak, diş fırçalamak ve spor yapmak konusunda farkındalık oluşması sağlandığı belirtildi.

Share
615 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?