logo

Trafik sorunu yakında çözülecek!


Göktan Tek'er
goktanteker@hotmail.com

Vezirköprü’de uzun süredir iyi bir gelişme kaydedilen iş olmadı.
Böyle zamanlarda konuşulan konular daha önce yapılacağı söylenen ama bir türlü arkası gelmeyen işler oluyor.
Vezirköprü’de hemen her gün herkesin şikayet ettiği konuların başında ilçe trafiğinin karmaşası geliyor.
Bir arkadaşım “Vezirköprü’deki trafik karmaşasını neden dile getirmiyorsunuz?” diye sordu. Kendisine “defalarca konuyu ele aldığımızı” söyledim.
“Bankalar Caddesi olarak bilinen caddenin köşesindeki ışıklarda özellikle akşam saatlerinde yaşanan sıkışıklığı görmüyorlar mı? İlçede bir sürü yolun tek yön yapılmasına rağmen her gün gittikçe daha fazla insanın böyle bir uygulama yokmuşçasına davranmasının önüne geçilmeyecekse, bu uygulamanın devam etmesinin ne faydası var? Özellikle Köprülü Mehmet Paşa Parkı önündeki kısa mesafenin tek yön olmasının insanların Öğretmenevi ve Emniyet Müdürlüğü önünden dolaşmasının kime ne faydası var?” diye sordu.
Bunları düşünürken Gazetemize gelen bir amcamız da, “Vezirköprü’de bu kadar ciddi bir trafik sıkıntısı varken, insanlar araçlardan ne yolda yürüyebilirken, ne de araçlarını koyabilecekleri bir park yeri bulamazken turizmden bahsedebiliyor musunuz?” diye sordu.
Bir başka arkadaşım, tek yönlü yol uygulamasını bazı yerlerdeki anlamsızlığını dile getirerek, “Mahset’e çıkan yolda Çamlık Caddesi üzerinden giriş tek yön dolayısıyla yasak, ama ara sokaklardan bu caddeye giriş yapabiliyorsunuz, bu uygulama anlamlı mı?” sorusunu sordu.
Bu kadar üst üste gelen tepkilerden sonra, konuyu yeniden ele almak şart olmuştu.
Vezirköprü’de özellikle son yıllarda her şeyi beklemeye alıştık. Organizeleri bekliyoruz, yatırımları bekliyoruz, yolu bekliyoruz, doktor başta olmak üzere personel bekliyoruz.
Bekliyoruz da bekliyoruz.
Tıpkı Vezirköprü merkezdeki özellikle park sıkınıtısını ve kaldırım işgallerinin başını oluşturan sıkışıklığı çözeceği iddia edilen Galericiler Sitesi’nin tamamlanması ve ilçe merkezindeki galericilerin oraya taşınmasını beklediğimiz gibi.
Beklediğimiz işlerden biri de Cumhuriyet Meydanı’na yapılacak OTOPARK.
Anlıyoruz ki, Vezirköprü’de bu otopark bitip hayata geçirilmeden park sıkıntısı bitmeyecek. Dolayısıyla ile trafiğinin karmaşası da.
Vezirköprü Belediyesi’nin Öğretmenevi’ne vereceği yer ile ilgili inşaata başlayıp bitirecek, takas yapılacak ve Öğretmenevi yeni yerine taşındıktan sonra Cumhuriyet Meydanı’ndaki alan kapalı otopark olarak tamamlanacak.
Yüzünüzde Nasreddin Hoca’nın tebessümünü görür gibiyim.
Bildiğiniz fıkrayı yeniden hatırlatayım:
Hocanın borçlu olduğu komşusu Hoca’ya giderek alacağını ister.
Hoca, bahçesine çevrelediği dikenli telleri göstererek;

Bu telleri görüyor musun? Buradan koyunlar geçecek. Bu koyunlar tellere takılacak ve tüyleri bu tellerde birikecek. Ben bu tellerdeki tüyleri toplayıp eğirip yün yapacağım. Sonra da bu yünleri pazara götürüp satıp senin borcunu ödeyeceğim. Deyince komşusu kendini tutamayıp gülmeye başlar. Hoca:

Gördün peşin parayı nasıl da gülüyorsun?

Share
314 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Psikolojik Zorlukları Azaltacak Durumlar

  13 Nisan 2024 Köşe Yazıları

  Günlük hayatta fark etmeden karşılaştığımız durumları kendi hayatımıza katarız ve seçimlerimizi, kararlarımızı buna yönelik yaparız. Bu durumlarsa psikolojik sağlamlığımızı azaltabilir. Maddeler halinde bakalım. - Diğerlerinin hayat tecrübelerine bakarak çok fazla önlem almak, hayatımızı kısıtlamak.  Örneğin yakınımızdan birinin sosyal medyada zorbalığa uğradığını görüp çocuğumuza sosyal medyayı yasaklarız. Çünkü böyle bir durumla karşılaşmak istemeyiz. İnsan başka insanlardan da öğrenen bir varlıktır ama bu korku kültürüne dönüşürse bizi etki...
 • Vezirköprü’de seçmen değişmedi, Yine AKP dedi..

  03 Nisan 2024 Köşe Yazıları

  Özellikle İç Anadolu'da ve Karadeniz'in iç kesimlerinde kırsalda yaşayan vatandaşların henüz bu ekonomik sıkıntıyı derin yaşamamaları ve parti tutma davranışı nedeniyle AKP'den uzaklaşmadıklarını söyleyebiliriz. 31 Mart yerel seçimleri sürprizlerle sona erdi. Beklenmeyen CHP'nin Türkiye genelinde birinci parti çıkması ve yıllardır güçlü şekilde iktidar olan Adalet ve Kalkınma Partisi'nin ilk kez ikinci parti konumuna düşmesi özellikle EGE'de hemen her yerin CHP adayları tarafından alınmasıydı. Komşu il Amasya ve Kastamonu da bu beklenmeye...
 • YORGAN GİTTİ KAVGA BİTTİ

  03 Nisan 2024 Köşe Yazıları

  Bir gece Nasrettin Hoca'nın evinin önünde iki grup arasında kavga başlar. Kavga biraz uzun sürer, aşırı gürültüden rahatsız olan hoca yataktan kalkar yorganı eline toplar balkona çıkar. Kavgacılara seslenir falan ama kavgacılar kendi gürültü ve hırslarından hocayı tınlamazlar bile; Sinirlenen hoca; Omzundaki yorganı kavgacıların üzerine doğru fırlatır. Yorgan kafalarına dolanan kavgacılardan bir grup ne olduğunu anlamadan yorganı alıp korku içinde kaçıp giderler. Kavgacıların diğer grubu da kavga ettikleri grubun kaçması üzerine olay yerin...
 • Psikolojik Destek Almaya Karşı İsteksizlik

  30 Mart 2024 Köşe Yazıları

  Psikolojik destek almak bir sağlık yardımı almaktır. Bazılarımız vücudumuzda bir ağrı hissettiğine bunun kaynağını anlamaya çalışır ve hemen muayene olur bazılarımız da ağrının daha büyük bir soruna işaret edebileceğini düşünüp muayene olmayı sürekli erteler. Psikolojik danışma alırken de insanlar, bazen bu hizmete erken şans verirler bazen de zaten yardım almanın faydasız olacağını düşünerek umutsuzluğa kapılıp destekten uzak kalırlar. Çünkü onlara sorun oluşturan kişiler onların deyimiyle, kişinin psikolojisini bozan o kişiler diplerinde oldu...