logo

TÜGVA’dan Ortaokul Öğrencilerine Online Yarışma

TÜGVA’dan Ortaokul  Öğrencilerine  Online  Yarışma

Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Gençlik Vakfı arasındaki işbirliğinde ortaokul öğrencilerine yönelik 5.si yapılan “Çizimlerle 40 Hadis” yarışmasının başvurusu 14 Şubat’ta son bulacak.
Yarışmaya, ilçemizde ortaokullarda öğrenim gören tüm öğrenciler (T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmi ve özel okulların 5, 6, 7 ve 8. sınıflarında okuyan öğrencileri) katılabilecekler.
Hz. Muhammed(SAV)’ın “Kim benim hadislerimden 40 tanesini öğrenip başkasına öğretirse; Allah onu kıyamet gününde alimlerle diriltsin.” hadis-i şerifinden ilham alınarak düzenlenen bu yarışmada, belirlenmiş kırk hadis arasından yarışmacıların seçtiği bir hadisi nasıl anladığı merak ediliyor ve hayal dünyasında nasıl yer edindiği görmek isteniyor.
Türkiye Gençlik Vakfı Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet UYAR; Genel merkezimiz, il ve ilçe başkanlıklarımızın koordinesinde öğrencilerin hayatlarına yön verdiğini düşündükleri hadisi çizerek anlatabilmelerini hedefleyen bir yarışma planlandığını kaydetti.
Gençlerin bu vesileyle 40 Hadis-i Şerifi okuyup anlayacağını ve çizimle birini anlatacağını aktaran UYAR; “Kaybedenin olmadığı bir yarışma olacak. Sevgili gençler, şimdi sıra sizde. Hayal dünyanızda başarılar dilerim.” ifadelerini kullandı.
Yarışmaya katılmak isteyenler 14 Şubat’a kadar www.tugva.org.tr’den başvuru yapabilecek.

Share
59 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?